Atypická zasklení

Atypická zasklení

 

Atypická zasklení

Laminované (bezpečné) sklo se snadno omyvatelným povrchem

Vnější tvrzené sklo má snadno omyvatelný povrch. Speciální povlak omezuje hromadění nečistot na skle, což pomáhá udržovat okno čisté. V první fázi povlak reaguje s UV paprsky přirozeného denního světla a rozkládá organické nečistoty. Druhá část procesu probíhá, když po skle stéká déšť nebo voda. Vzhledem k tomu, že sklo má hydrofilní povlak, voda po skle nestéká kapkami, ale rovnoměrnou vrstvou, smývaje nečistoty. Ve srovnání s obyčejným sklem vysychá velmi rychle a voda nezanechává šmouhy.

Vnitřní laminované sklo je složeno ze dvou vrstev skla tloušťky 3 mm, mezi kterými jsou umístěny dvě vrstvy PVB fólie tloušťky 0,76 mm (2x 0,38 mm). Laminované sklo je v zasklení umístěno z vnitřní strany místnosti a je vybaveno nízkoemisní vrstvou. Střepy, v případě možného poškození skla, zůstávají na fólii. Laminované sklo omezuje pronikání UV paprsků až o 99 %.

 

Atypická zasklení

Absorpční sklo - W

Omezuje pronikání slunečních paprsků do místnosti. Sklo je dostupné v barvě: modrá, hnědá, grafitová a zelená. Absorpční sklo je tvrzené a v zasklení je umístěno z vnější strany. Vnitřní sklo zasklení je vybaveno nízkoemisní vrstvou.

 

Atypická zasklení

Ornamentní sklo - O

Jedna strana ornamentního skla je hladká a druhá má pravidelné nebo nepravidelné vzory s různými motivy. Strukturovaný povrch je umístěn uvnitř zasklení, zatímco hladký povrch na vnější straně, což umožňuje snadné čištění skla. Ornamentní sklo je tvrzené a je umístěno zevnitř zasklení, vnitřní sklo je vybaveno nízkoemisní vrstvou.

 

Atypická zasklení

Reflexní sklo - H

Odráží sluneční záření, zvenčí s tzv. polo zrcadlovým efektem. Dostupné v barvě: modrá, hnědá, grafitová a zelená; k dispozici je také bezbarvé reflexní sklo. Reflexní sklo je tvrzené a je umístěno z vnější strany zasklení, vnitřní sklo je vybaveno nízkoemisní vrstvou.

 

Atypická zasklení

Zvukově izolační sklo - R

Do značné míry snižuje pronikání hluku do místnosti. Zasklení je složeno z vnějšího tvrzeného skla a speciálně laminovaného vnitřního skla. Vnitřní sklo má vrstvu se zvukově izolační fólií, která redukuje pronikání zvuku. Zasklení je vyplněno inertním plynem - kryptonem. Zasklení má vynikající parametry akustické izolace - Rwskla=41 dB, navíc omezuje pronikání UV paprsků až o 99 %. Okno se zvukově izolačním sklem se standardně vyrábí ve verzi bez ventilační klapky.

 

Atypická zasklení

Bezpečnostní sklo třídy P4A redukující UV záření až o 99 %

Bezpečnostní sklo se zvýšenou odolností proti rozbití a vloupání je složeno ze dvou vrstev skla tloušťky 4 mm, mezi kterými je umístěna PVB fólie tloušťky 1,52 mm. Bezpečnostní sklo je v zasklení umístěno z vnitřní strany místnosti a je vybaveno nízkoemisní vrstvou, vnější sklo je tvrzené.

Použití:

  • do značné míry zabraňuje možnosti vloupání do místnosti přes střešní okno,
  • zabraňuje nebo snižuje riziko zranění v případě rozbití skla - při poškození skla střepy zůstávají na fólii, což minimalizuje možnost poranění,
  • chrání před škodlivými účinky UV paprsků až v 99 %,
  • má velmi dobré zvukově izolační vlastnosti.