Montážní doplňky

Svislá lišta XRP, XRU

Svislé lišty XR_ umožňují spojení dvou střešních oken v horizontální sestavě B2/1, ve vzdálenosti 18 mm, 40 mm nebo 100 mm od sebe. Použití svislé lišty poskytuje více přirozeného světla v místnosti a vyžaduje méně času během montáže okenní sestavy. Svislá lišta je vyrobena ze stejného materiálu jako okenní rámy, což představuje estetický prvek pro spojení oken bez tradičních sádrokartonových konstrukcí.

Svislá lišta je dostupná ve dvou barevných provedeních, aby ji bylo možné přizpůsobit odstínu použitých oken:

  • XRP v přírodní barvě (borovice),
  • XRU v bílé barvě.

Pomocná krokev

 

 

Svislé lišty jsou dostupné ve třech délkách: 200 cm, 270 cm a 350 cm.

Výběr délky závisí na:

  • výšce okna, se kterým má být instalována,
  • střešní konstrukci (snaha o získání optimálního tvaru ostění a správné cirkulace vzduchu po namontovaní okna v sestavě).

Při využití svislých lišt s šířkou 18 mm a 40 mm v sestavě B2/1 jsou okna zvenčí spojena speciálním lemováním pro profilované krytiny EZV-A DUO 18, EZV-A DUO 40 nebo pro ploché krytiny ESV DUO 18, ESV DUO 40. Jedná se o speciálně připravené řešení pro použití s lištou 18 mm nebo 40 mm. Lemování DUO má v horní a spodní části společný prvek, který spojuje dvě okna do jednoho celku.

Při použití svislé lišty šířky 100 mm se používá standardní modulové lemování pro okenní sestavy, např. KZV-1 a KZV-3.

Spojení oken se svislou lištou (18 mm, 40 mm, 100 mm) umožňuje zateplit rám okna pomocí zateplovací sady XDP nebo zateplovacího pletence XWW z ovčí vlny.

Návody a podpora 

 Montážní návody:

 ​Video návody

 ​Podpora