Těsnicí lemování

Lemování ESV DUO, EZV-A DUO

Těsnicí lemování DUO představuje speciální řešení pro horizontální spojení dvou střešních oken s využitím pomocné krokve XR_. Lemování E_V DUO 18 umožňuje instalaci oken v minimální vzdálenosti 18 mm mezi okny ve vodorovné sestavě, s použitím svislé lišty XR_ 18. V případě montáže předokenních doplňků je nutno použít lemování E_V DUO 40, u kterého rozteč mezi okny činí 40 mm, společně se svislou lištou XR_ 40.

Lemování DUO má v horní a spodní části jeden společný prvek spojující dvě okna - prvky tvoří jeden celek. Je dostupné jak ve verzi pro ploché střešní krytiny - ESV DUO, tak pro profilované - EZV-A DUO.

K dispozici je také svislá lišta XR_ 100 pro montáž oken ve vzdálenosti 100 mm. V těchto případech se používá standardní modulové lemování pro vodorovné sestavy oken v závislosti na použité střešní krytině.

Lemování DUO

 

Konstrukce lemování

Lemování EZV-A DUO se skládá ze čtyř základních prvků (jeden spodní díl spojující dvě okna, dva boční a jeden horní díl pro obě okna). Spodní díl lemování je zakončen prodlouženou elastickou manžetou a na dolní straně má nalepenou plastickou hmotu, která umožňuje přichytit lemování ke střešní krytině, což zajišťuje těsnost spoje. Lemování je továrně vybaveno těsnicími klíny, které zajišťují ochranu proti navátí prachu, listí a sněhu. Navíc je vybaveno odtokovým žlábkem pro odvod kondenzátu z fólie vstupního krytí mimo okno.

 

Díly lemování:

1 — horní díl lemování sestavy
2 — spodní díl lemování sestavy s manžetou
3 — boční díly lemování s těsnicími klíny
4 — odvodňovací žlábek
5 — prvek spojující okna
6 — profil podpírající tašky

Konstrukce lemování DUO

 

 

Návody a podpora 

 Montážní návody: