Těsnicí lemování

Lemování pro vysoce profilované krytiny EHN-A, EHN-A XDP

Těsnicí lemování EH_ umožňuje těsné spojení okna s vysoce profilovanými střešními krytinami, jako jsou např. tašky, vysoce profilované plechové krytiny. Je možné použít jej pro střešní krytiny s výškou profilu do 90 mm.

Lemování je standardně přizpůsobeno pro montáž samostatného okna ve střešním plášti. Je dostupné také v modulové verzi pro spojení oken do vodorovných, svislých a blokových sestav. Lemování je k dispozici ve verzi umožňující instalaci okna v hloubce "N" (+3 cm) - verze EHN-A.

 

Rozsah montáže pro střechy se sklonem:

  • od 15° do 90° pro hloubku "N".

Lemování pro vysoce profilované krytiny

 

Lemování EHN-A se zateplovací sadou XDP

 

Lemování EHN-A XDP se skládá ze standardního lemování EHN-A (1) a zateplovací sady XDP. Součástí sady XDP je paropropustný límec (2) a termoizolační materiál (3) zhotovený z přírodní, speciálně impregnované ovčí vlny.

 

Konstrukce lemování

Lemování se skládá ze čtyř základních prvků (spodní díl, dva boční a horní díl). Spodní díl lemování je zakončen prodlouženou elastickou manžetou s šířkou 220 mm, přizpůsobenou pro krytiny s vysokým profilem; na dolní straně má nalepenou plastickou hmotu, která umožňuje přichytit lemování ke střešní krytině, což zajišťuje těsnost spoje. Lemování je továrně vybaveno těsnicími klíny, které zajišťují ochranu proti navátí prachu, listí a sněhu. Navíc je vybaveno odtokovým žlábkem pro odvod kondenzátu z fólie vstupního krytí mimo okno.

 

Díly lemování:

1 — spodní díl lemování s manžetou
2 — boční díl lemování
3 — horní díl lemování
4 — montážní háčky
5 — odvodňovací žlábek
6 — těsnicí klín

Konstrukce lemování pro vysoce profilované krytiny

 

 

Návody a podpora 

 Montážní návody: