Třídy střešních oken

Třídy střešních oken

Střešní okna jsou si vzhledově podobná, avšak v mnoha ohledech se liší. Jejich rozdíly určují nejen tepelně izolační a akustické parametry. Velmi důležitými aspekty jsou mj. konstrukce okna, různé typy bezpečnostních systémů a termoizolace, druh použitého zasklení nebo doplňkové vybavení. Právě tyto prvky rozhodují o komfortu používání střešních oken v podkroví. Pro snadnější identifikaci jsou střešní okna FAKRO rozdělena do tří tříd: STANDARD, PROFI a LUX.

 

Standard

Výrobky této třídy poskytují základní funkce střešních oken. Dobře prosvětlují interiér přirozeným světlem, umožňují větrání podkroví a zajišťují výhled ven. Mají dobré termoizolační a akustické parametry; vyznačují se vysokou kvalitou výrobků FAKRO. Tyto výrobky jsou široce používány ve stavebnictví a jsou dostupné za příznivou cenu.

 

Profi

Okna třídy PROFI charakterizují zvýšené parametry a větší funkčnost. Větší úspora tepelné energie, zvýšená ochrana proti vloupání a provozní bezpečnost nebo řešení, která umožňují efektivní a optimální větrání podkroví - to jsou jen některé z charakteristických rysů těchto výrobků. Okna PROFI se vyznačují vysokou kvalitou za konkurenční ceny.

 

Lux

Třída LUX, to je nejvyšší kvalita a také výjimečná funkčnost výrobků jak z konstrukčního hlediska, tak z hlediska jejich použití. Střešní okna z této třídy mají unikátní řešení, díky nimž vynikají na celosvětovém trhu. Mnoho použitých řešení je patentově chráněno a má značný vliv na funkčnost a komfort používání střešních oken. Nejlepší koeficienty prostupu tepla, vysoká bezpečnost, vzhled a také snadné ovládání rozhodují o tom, že jsou to výrobky nejvyšší třídy, které splňují očekávání těch nejnáročnějších zákazníků. Okna třídy LUX - to jsou jedinečné, inovativní produkty, které jiní výrobci nenabízejí.