Těsnicí lemování

Charakteristika

3x3 - násobíme výhody v balíčku

3x3

Produkt superTrio - všechny typy lemování ve verzi Thermo.

Thermo lemování v sadě s oknem vybaveným trojsklem (vyjma U4) nebo čtyřsklem a markýzou je dustupné ve 3 barevných provedeních: standardně v barvě RAL 7022 (stínová šedá) a na výběr také v barvě RAL 7016 (antracitová) nebo RAL 9005 (černá) bez příplatků.

RAL 7022RAL 7016RAL 9005

 

Funkce těsnicího lemování

Těsnicí lemování je nezbytným prvkem umožňujícím správnou instalaci okna ve střeše. Precizně navržené systémové komponenty lemování zajišťují trvalé a těsné spojení okna se střešní krytinou. Lemování odvádí dešťovou vodu a sníh mimo okno a zároveň jej chrání před větrem. Těsnicí lemování se používá u všech střešních oken FAKRO: kyvných (FT, PT), se zvýšenou osou otáčení (FYP, FDY), výklopně-kyvných (FPP, PPP, FEP), oken pro sestavy (FT_/D, B__) atd. Výše uvedené typy střešních oken je možné spojovat v různých kombinacích. Díky jednotnému designu vnějšího oplechování lze okna odlišných konstrukcí spojovat do skupin.

Nabídka FAKRO zahrnuje mnoho typů těsnicího lemování, které je vyrobeno z hliníkového plechu potaženého ochranným modifikovaným polyesterovým lakem s vysokou životností a odolností vůči působení atmosférických vlivů. Základní barvou lemování je šedohnědá v odstínu RAL 7022, díky které okno dokonale ladí s typickými barvami střešních krytin.

 

Typy těsnicího lemování

Vzhledem k rozmanitosti střešních krytin jsou těsnicí lemování ke střešním oknům FAKRO rozdělena do skupin v závislosti na typu krytiny a jejich použití. Standardní typy lemování umožňují montovat okna v nejčastěji používaných střešních krytinách: plochých - lemování ES_, profilovaných - lemování EZ_ a vysoce profilovaných - lemování EH_.

Střešní okna FAKRO lze ve střešní konstrukci instalovat ve třech různých montážních úrovních: N (+3 cm), V (0 cm) a J (–3 cm). Standardní těsnicí lemování se proto ještě dělí na další typy. Třetí písmeno v označení lemování určuje montážní hloubku okna a poslední písmeno určuje druh materiálu, ze kterého byla vyrobena spodní těsnicí manžeta: A - hliníková manžeta, P - olověná manžeta.

Těsnicí lemování

 
Např. zápis lemování EZV-A znamená:
E - těsnicí lemování,
Z - druh střešní krytiny,
V - hloubka montáže,
A - hliníková manžeta.

 

Rozdělení lemování podle hloubky montáže a druhu střešní krytiny:

 

Montážní hloubka okna

Montážní hloubka N Montážní hloubka V Montážní hloubka J     Druh střešní krytiny
- ESV ESJ  S Plochá krytina

Ploché krytiny do 10 mm: lepenky, šindele, břidlice

EZN-A EZV-A EZJ-A Z Profilovaná krytina

Profilované krytiny do 45 mm: tašky, profilovaný plech

EHN-A - - H Vysoce profilovaná krytina

Vysoce profilované krytiny do 90 mm: tašky, profilovaný plech

           

Firma FAKRO nabízí také doplňkové lemování určené pro méně běžné střešní krytiny, např. pro plochou tašku - lemování EZ_-F, pro šupinové krytí - lemování EL_ a EG_, a také pro plechové krytiny typu "click" - lemování EB_-A a plechové falcované krytiny - lemování EE_. Poslední skupinu tvoří těsnicí lemování pro speciální účely, jako např. lemování s dodatečnou termoizolací EHV-AT Thermo nebo pro změnu úhlu montáže - lemování E_A. Systém montáže oken do plochých střech EFW umožňuje montáž střešního okna ve střeše se sklonem menším než 15°.