Inteligentní dům

Inteligentní dům

 

FAKRO smartHome představuje pokročilé technologické řešení, ve kterém jsou všechny elektricky ovládané výrobky integrovány do systému inteligentního domu - lze je řídit lokálně pomocí dálkového ovladače nebo globálně prostřednictvím internetu.

V případě dovybavení domu dalšími senzory a speciální řídicí jednotkou je možné ovládat budovu z chytrého telefonu přes mobilní aplikaci odkudkoli na světě.

Použitím výrobků FAKRO získáte nejvyšší kvalitu zpracování a jejich začleněním do inteligentního systému smartHome vytvoříte Váš vysněný domov.

 

Inteligentní dům

 

 
Systém FAKRO smartHome je založen na rádiovém komunikačním protokolu Z-Wave a tvoří kompletní bezdrátový systém inteligentního ovládání domácnosti. Technologie Z-Wave je speciálně navržena pro řízení a monitorování obytných budov a komerčních objektů. Vyznačuje se nejvyšší kvalitou a zabezpečením v oblasti bezdrátové komunikace.

 

 

Výhody systému FAKRO smartHome 

VYŠŠÍ KOMFORT ŽIVOTA

Použitím řešení v podobě inteligentního domu zvednete kvalitu života na mnohem vyšší úroveň. Integrace elektricky ovládaných zařízení umožňuje snadnější fungování v každodenním životě.

VĚTŠÍ BEZPEČÍ

Inteligentní systém FAKRO smartHome v závislosti na použitém řešení poskytuje ochranu proti vloupání, požáru nebo zaplavení. Můžete zkontrolovat, zda-li jsou okna a dveře ve vašem domě zavřené, a elektrické spotřebiče vypnuté. Navíc systém usnadňuje život starším lidem, dětem a osobám se sníženou kondicí.

 

Výhody systému FAKRO smartHome

 

Systém FAKRO smartHome

ÚSPORA

Systém je možné nakonfigurovat tak, aby Váš dům šetřil elektrickou energii a teplo spotřebované během jeho provozu.

VOLNÝ ČAS

Systém FAKRO smartHome Vám poskytne čas na odpočinek. Díky inteligentnímu domu budete mít více času na své koníčky...

INDIVIDUÁLNÍ ŘEŠENÍ

Systém lze libovolně modifikovat, přidávat další zařízení a senzory kompatibilní se systémem Z-Wave a přizpůsobit jej tak vašim potřebám.

 

Globální ovládání 

 

FAKRO smartHome pracuje ve spojení s řídicí jednotkou FIBARO Home Center, která umožňuje ovládat výrobky prostřednictvím webového prohlížeče nebo aplikace na mobilních zařízeních.

Jednotka Home Center umožňuje spravovat a řídit certifikované produkty Z-Wave. Všechny funkce jsou dostupné z úrovně webového prohlížeče nebo mobilních zařízení. Software FIBARO zajišťuje ochranu soukromí a zaručuje kontinuitu provozu dokonce i v případě absence připojení k internetu.

 

Globální ovládání FAKRO smartHome

 

Ovládání pomocí aplikace Fibaro

Nativní aplikace FIBARO pro ovládání systému FAKRO smartHome je intuitivní a má přehledný uživatelský interfejs, pomocí kterého můžete svou chytrou domácnost ovládat z libovolného místa na Zemi.

Prostřednictvím smartphonu nebo tabletu můžete ovládat nejen okna, dveře a markýzy, ale také řídit topení, osvětlení a další elektrická zařízení - kontrolu máte na dosah ruky.

Aplikace FIBARO, používaná v systému FAKRO smartHome, je k dispozici ve verzi pro počítač a mobilní zařízení.
 
App Store Google Play

 

Lokální ovládání

 

Inteligentní řízení a pokročilou konfiguraci systému umožňuje také multifunkční dálkový ovladač ZRS24, který je součástí produktové nabídky FAKRO.

Pomocí dálkových ovladačů je možné ovládat výrobky Z-Wave lokálně v rámci budovy.

V nabídce je několik typů ovladačů s různou technickou úrovní:

  • multifunkční ovladač ZRS24,
  • rádiový ovladač ZRH12,
  • rádiový ovladač ZRG3,
  • nástěnný ovladač ZRW7.
 

Lokální ovládání FAKRO smartHome