Okna do plochých střech - světlo, které inspiruje

Světlíky FAKRO představují perfektní řešení pro osvětlení interiéru přirozeným světlem v případech, kdy nelze instalovat klasická svislá okna nebo když je v místnosti příliš málo světla. Nespornou výhodou takového řešení jsou vysoké tepelně izolační vlastnosti oken do plochých střech, díky nímž snížíme účty za vytápění a šetříme životní prostředí. Přirozené světlo oživuje interiér a vytváří harmonické prostředí, které ovlivňuje naši pohodu. Bez ohledu na intenzivní sluneční záření, déšť nebo sníh světlíky vykazují vysokou odolnost a zachovávají si svůj vzhled a funkčnost po mnoho let.

FAKRO nabízí širokou škálu oken do plochých střech, aby vyhovět různým potřebám a přáním zákazníků. Manuální a elektrické verze světlíků umožňují plně ovládat proudění vzduchu. Neotvíravé modely jsou ideálním řešením do místností, kde jde primárně pouze o prosvětlení přirozeným světlem. Zaručují vynikající osvětlení a estetiku interiéru.

Pohlédněte na světlo padající shora. Pohybuje se, mění se a odráží, přinášejíce nový pohled...

... na Vaše zdraví a pohodu.

Světlo prosvítající skrze okna ve střeše přispívá k regulaci našeho biorytmu, ovlivňuje kvalitu spánku, zlepšuje náladu a zvyšuje energii během dne. Má také vliv na naši produktivitu, koncentraci a kreativitu. Díky speciálně navrženým tvarům profilů rámu mají okna do plochých střech až o 16 % větší plochu prosklení než konkurenční řešení. Vytvářejí komfortní interiér, který je světlý, prostorný a plný harmonie.

... na Vaše bezpečí.

Zasklení použitá v našich oknech jsou odolná proti krupobití a mají nejvyšší třídu odolnosti proti nárazu. Okna do plochých střech ve verzi Secure splňují evropskou bezpečnostní třídu RC 2 dle normy EN 1627. Tato okna jsou vybavena dodatečnými bezpečnostními prvky, které zabraňují nebo odolávají pokusům o vloupání a poskytují obyvatelům pocit bezpečí a zaručují ochranu jejich domova. Okna do plochých střech mají velmi vysokou třídu B reakce na oheň v souladu s normou EN 13501-1, čímž minimalizují riziko šíření požáru.

... na úsporu financí a energie.

Světlíky FAKRO se vyznačují vysokou tepelnou izolací. Zabraňují tepelným ztrátám v zimě a pronikání nadměrného tepla do interiéru v létě. Díky vynikajícím tepelně izolačním parametrům lze snížit spotřebu energie potřebné k vytápění místností. Má to příznivý vliv nejen na naši peněženku, ale také přispívá k ochraně životního prostředí v duchu filozofie GO GREEN.

... na Vaše pohodlí.

Pro okna do plochých střech nabízíme široký sortiment vnitřních a vnějších doplňků, které výrazně zvyšují komfort užívání prosklených místností. Venkovní markýzy AMZ poskytují výbornou kontrolu nad množstvím a intenzitou prostupujícího slunečního záření, vnitřní rolety ARF/D chrání před ostrým slunečním světlem a představují také dekorativní prvek interiéru.

... na nestandardní a inovativní projekty.

Kromě standardních rozměrů lze okna typu F a typu G objednat rovněž v atypických velikostech a přizpůsobit je tak individuálním preferencím a požadavkům. V reakci na zvýšení termoizolačních norem umožňujeme výměnu starých světlíků na nové bez ohledu na jejich původní velikost.

... nejen na střechu.

Inovativní pochozí okno DXW obdrželo prestižní ocenění ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best. Toto okno je vynikajícím řešením pro pochozí střechy nebo střešní terasy, které umožňuje vytvořit dokonale rovnou plochu se zachováním vlastností okna. Speciální konstrukce se zvýšenou nosností a protiskluzový povrch umožňují bezpečnou chůzi po okně.

 

 

Typy oken do plochých střech

Doplňky k oknům do plochých střech