Těsnicí lemování

Lemování pro bobrovku EGV

Těsnicí lemování EGV umožňuje těsné spojení okna se silnými šupinovými střešními krytinami, jako je např. bobrovka, pokládanými na tzv. "šupinu" nebo "korunu". Lze jej použít pro střešní krytiny s tloušťkou 24 - 32 mm (2 vrstvy 12 - 16 mm).

Lemování je standardně přizpůsobeno pro montáž samostatného okna ve střešním plášti. Je dostupné také v modulové verzi pro spojení oken do vodorovných, svislých a blokových sestav. Lemování je k dispozici ve verzi umožňující instalaci okna v hloubce "V" (0 cm) - verze EGV.

 

Rozsah montáže pro střechy se sklonem:

  • od 25° do 90° pro hloubku "V".

Lemování pro silné šupinové krytiny

 

Konstrukce lemování

Lemování se skládá z jednoho spodního a horního dílu, a bočních dílů, jejichž počet závisí na délce okna. Profilované boční prvky lemování se pokládají střídavě se střešní krytinou. První dva boční modulové díly jsou vyrobeny z měkkého plechu, který je umožňuje tvarovat a velmi přesně přizpůsobit střešní krytině. Spodní díl lemování má na dolní straně nalepenou plastickou hmotu, která umožňuje přichytit lemování ke střešní krytině, což zajišťuje těsnost spoje. Lemování je navíc vybaveno odtokovým žlábkem pro odvod kondenzátu z fólie vstupního krytí mimo okno.

 

Díly lemování:

1 — spodní díl lemování
2 — boční modulové díly lemování
3 — horní díl lemování
4 — odvodňovací žlábek

5 — profil podpírající tašky

Konstrukce lemování pro bobrovku

 

 

Návody a podpora 

 Montážní návody: