Těsnicí lemování

Lemování pro fasádní sestavy EUN/B, EUV/B, EUV-L/B

Těsnicí lemování EU_/B je určeno výhradně pro novou řadu oken pro fasádní sestavy B__. Umožňuje těsné spojení střešního okna libovolné konstrukce s doplňkovým fasádním oknem instalovaným ve svislé stěně.

Lemování je k dispozici v několika verzích, které umožňují instalovat okno ve střešní konstrukci ve třech různých montážních hloubkách: "N" (+3 cm), "V" (0 cm) a "J" (–3 cm) - na speciální objednávku. Standardní verze lemování EU_/B pro montážní hloubku "V" je verze EUV/B.

Lemování EUV/B je univerzální a umožňuje instalaci okna ve většině střešních krytin (S, Z, H), zatímco lemování EUV-L/B se používá k montáži okna v šupinových střešních krytinách (2 vrstvy po 5 mm). Standardně je přizpůsobeno pro montáž samostatného okna ve střešním plášti. Je dostupné také v modulové verzi pro spojení oken do vodorovných sestav.

Velikost lemování pro fasádní sestavy se určuje podle rozměru střešního okna.

Lemování pro fasádní sestavy

 

Rozsah montáže pro střechy se sklonem:

  • od 15° do 55° pro hloubku "N" a "V",
  • od 30° do 55° pro hloubku "J".

 

Konstrukce lemování

Lemování pro fasádní sestavy EU_/B se skládá z těsnicího lemování ke střešnímu oknu, prvků spojujících střešní okno s doplňkovým fasádním oknem a oplechování okapu s délkou 120 cm.

 

Díly lemování:

1 — lemování pro střešní okno (bez spodního dílu)
2 — spojovací prvek lemování
3 — těsnicí prvek z hliníkovéhu plechu
4 — boční díl okapu
5 — boční krycí díl okapu
6 — krycí profil
7 — zateplovací pás z ovčí vlny

Konstrukce lemování pro fasádní sestavy

 

 

Návody a podpora