Montážní doplňky

Zateplovací páska XWT Plus

Charakteristika:

  • umožňuje jednoduché a profesionální zateplení střešních oken FAKRO;
  • omezuje na minimum vznik tepelných mostů;
  • přizpůsobená pro rychlou montáž na rám okna (uzpůsobená rozměrům oken, samolepicí páska, profil pro snazší polohování).

Zateplovací páska XWT Plus

 

 

Páska XWT Plus

Páska XWT Plus

 

Zateplovací páska XWT Plus je vyrobena z polyetylenové pěny, která se vyznačuje velmi nízkým součinitelem tepelné vodivosti λ=0,04 W/mK. Má tloušťku 22 mm a skládá se ze dvou částí spojených v rozích pomocí zesílené hliníkové pásky. Spojení s rámem střešního okna zajišťuje oboustranně lepicí páska šířky 25 mm.

Páska XWT Plus představuje systémové řešení spojení s lemováním Thermo a umožňuje zateplit rám střešního okna po celé jeho výšce.

Páska XWT Plus je přizpůsobena pro montáž oken na montážní výšce V a po příslušné úpravě také na výšce N.

Řez XWT Plus s lemováním Thermo

Řez XWT Plus s lemováním Thermo

 

Vzhledem k tomu, že páska XWT Plus má tloušťku 22 mm, otvor ve střeše, ve kterém má být okno instalováno společně s páskou, musí být o 6 cm větší, než je velikost okna.

Montáž pásky spočívá v odstranění ochranného proužku z lepicí pásky a následném přilepení pásky na rám okna. Při montáži okna na výšce N je nutno pásku XWT Plus vhodně podélně ořezat. Po jejím umístění na rámu okna je nutno spojit rohy pomocí hliníkové lepicí pásky.

Speciálně navržené zářezy na pásce XWT Plus umožňuji přizpůsobit pásku vnitřnímu ostění střešního okna, což je zvláště důležité v horní a spodní části okna.

Pro každý rozměr okna je nutno zvolit odpovídající velikost pásky.

 

Návody a podpora 

 Montážní návody:

 ​Video návody

 ​Podpora