Case studies
Sdílet

Case studies

Prohlédněte si zajímavé realizované projekty z celého světa s využitím výrobků FAKRO.

Další inspiraci najdete na:

Archello

 

Luxusní hotel s výhledem na nebe
2021-10-15

TERST | ITÁLIE

Nový, luxusní hotel DoubleTree by Hilton se nachází na náměstí Piazza della Repubblica v Terstu. Budova, která byla postavena na začátku minulého století jako sídlo Jadranského sněmu, prošla důkladnou dvouletou rekonstrukcí.

více

Ateliér plný slunce
2021-09-07

POZNAŇ | POLSKO

V Jeżycích najdete spoustu půvabných hospůdek a restaurací s dobrým jídlem. Tato místa přitahují obyvatele Poznaně svou atmosférou a zajímavými interiéry. Jak je vidět, nejen restaurace v Jeżycích se mají čím pochlubit. Zářným příkladem je architektonický ateliér PL.architekti, ve kterém prim hraje dobré osvětlení, plný přirozeného světla.

více

Harmonický projekt
2021-05-12

MŁYNISKO | POLSKO

V obci Młynisko si architekt pro sebe stvořil dům s čistým a nadčasovým vzhledem. Velké vnitřní prostory jsou velmi komfortní a naplněné přirozeným světlem. Zvenčí je budova řešena jednoduše a esteticky a jejímu okolí dominuje uklidňující přírodní zeleň. Díky použití moderních trendů vznikl ideální prostor k životu.

více

Kielecké UFO se světlíky FAKRO
2021-04-02

KIELCE | POLSKO

Autobusové nádraží v Kielcích, navržené v 70. letech XX. století, bylo opět modernizováno. O výzdobu charakteristické kopule se tentokrát starají světlíky FAKRO, jejichž parametry byly speciálně přizpůsobeny právě tomuto projektu. 196 světlíků prosvětluje interiér nádraží přirozeným světlem a dává mu nový rozměr.

více

Design, který spojuje lidi
2020-11-13

LUSOWO | POLSKO

V obci Lusowo poblíž Poznaně byl postaven dům uzpůsobený potřebám majitele, který architekti zajímavě zakomponovali do okolí. Pomocí řady řešení byl vytvořen světlý a útulný interiér. Projekt získal v roce 2019 prestižní cenu SARP v kategorii jednogeneračních rodinných domů.

více

Luxusní byty ve starém baráku
2020-10-05

EDE | NIZOZEMSKO

Interiéry této staré budovy byly obnoveny a přizpůsobeny pro bydlení. Esteticky řešené prostory jsou vyplněny světlem a elektricky ovládaná střešní okna FAKRO společně s markýzami poskytují obyvatelům pohodlí.

více

Střešní okna prosvětlují byt v Kyjevě
2020-08-24

KYJEV | UKRAJINA

Na Ukrajině se objevuje stále více zajímavých bytových projektů. Nová sídliště mají mnoho inteligentních řešení, která každému majiteli umožňují navrhnout si svůj vlastní byt podle jeho individuálních potřeb. Podívejte se na jeden takový projekt.

více

Komfortní bydlení na farmě
2020-07-20

PERSINGEN | NIZOZEMSKO

Osada Persingen, která se nachází poblíž Nijmegenu, je známá jako nejmenší obec Nizozemska. Stará farma v této poklidné, zapadlé vesničce byla přeměněna na moderní a komfortní rezidenci. Velkými prosklenými plochami proudí značné množství přirozeného světla do interiéru, vytvářejíce útulnou a přívětivou atmosféru.

více

Moderní domy ve Větrném městě
2020-06-29

CHICAGO | USA

V Chicagu, zvaném také Větrné město, vznikly moderní bytové domy, které poskytují pohodlí a vynikají moderním vzhledem. Pohodlný přístup na plochou střechu, zaplněnou solárními panely, zajišťují inovativní střešní výlezy FAKRO DRF se soudobým designem.

více

Soběstačné byty plné světla
2020-05-27

ERMELO | NIZOZEMSKO

V obci Ermelo v Nizozemsku vzniklo moderní sídliště s nulovou spotřebou energie. Projekt s 39 energeticky soběstačnými byty zaujme použitými inteligentními řešeními a zároveň pečuje o životní prostředí a peněženky obyvatel. Neobvyklé řešení umožnilo efektivně prosvětlit interiér přirozeným světlem.

více

Funkční prostor pro relaxaci
2020-02-11

MOSKVA | RUSKO

Moskva, jedno z největších měst na světě, je živým a plným kontrastů srdcem Ruska. Obytný prostor, vyplněný přirozeným světlem, ve kterém si můžete odpočinout po náročném dni a načerpat klid a rovnováhu, má v této pulzující metropoli mimořádnou hodnotu. Právě takový tichý prostor byl navržen v podkrovním obývacím pokoji, v jedné z budov, nacházejících se v tomto rušném velkoměstě.

více

Modernost a funkčnost
2020-01-03

RICHMOND | USA

Moderní design vícerodinného obytného domu vyniká na pozadí budov v Richmondu, hlavním městě státu Virginie - jednoho z nejstarších měst ve Spojených státech. Tato stavba se vyznačuje značným množstvím oken s velkou prosklenou plochou a také zajímavou moderní fasádou.

více

Zátiší zalité sluncem
2019-12-12

BISHOP AUCKLAND | ANGLIE

Uprostřed malebné venkovské krajiny Bishop Auckland v Anglii, obklopené okouzlující scenérií, stojí unikátní budova, která prošla velkolepou proměnou. Kdysi to byla stodola, avšak díky rozsáhle modernizaci získala nový vzhled a nyní na vrchu Brian Hill stojí moderní rekreační dům v anglickém stylu.

více

Nový penthouse v historické Vídni
2019-10-10

VÍDEŇ | RAKOUSKO

Luxusní nemovitost s názvem N°10 je novou, nevšední dominantou historického centra Vídně. Elektricky ovládaná střešní okna naplňují podkrovní apartmány spoustou přirozeného světla a podtrhují nápaditou architekturu budovy.

více

Venkovský boutique penzion
2019-08-08

VILLALBA DE RIOJA | ŠPANĚLSKO

Představte si, že se procházíte úzkými uličkami ve Španělsku, míjíte staleté kamenné domy a v dáli se rozprostírají vinice... Zde, v provincii La Rioja, mezi budovami ční palác hrabat Cirac - subtilní kombinace modernosti a tradice paláce z XVIII. století.

více

Ambiciózní rekonstrukce na kalifornském pobřeží
2019-06-10

BOLINAS | USA

Psal se rok 2008. Jednoho deštivého dne, na tichém místě, daleko od hustě osídleného San Francisca, odhalil současný majitel dům ohraničený žlutou výstražnou páskou. Budova byla v žalostném stavu, ale stačilo se rozhlédnout, aby hned zjistil, že stojí na jedinečném místě. Tehdy se objevila ambiciózní myšlenka na uskutečnění neobvyklé renovace.

více

Světlá proměna
2019-05-13

DMOSIN DRUGI | POLSKO

Starý vodní mlýn získal nový, lepší život. V obci Dmosin Drugi došlo k přeměně starého vodního mlýna. Přestavba podkroví díky kreativitě architekta změnila letitou budovu na pohodlný a prosvětlený dům s moderním vzhledem.

více

WikiHouse v Almere
2019-04-26

ALMERE | NIZOZEMSKO

WikiHouse je koncept, který funguje již nějakou dobu na stavebním trhu rodinných domů. V současné době si tento projekt získává stále větší oblibu v mnoha evropských zemích. Jedním z příkladů je objekt v Almere v Nizozemsku.

více

Děti potřebují prostor plný světla
2019-04-11

EDE | NIZOZEMSKO

Ve městě Ede ležícím ve středu Nizozemska byly bývalé vojenské kasárny přestavěny na budovu plnící různé funkce. Přední část byla uzpůsobena pro obytný dům a mateřskou školu. Díky použití sestav střešních oken FAKRO se do interiéru dostává velké množství přirozeného světla.

více

Architekt zachytil světlo díky oknům FAKRO
2019-02-28

BRUSEL | BELGIE

V historickém centru Bruselu bylo vybudováno nové sídlo Nejvyšší audiovizuální rady Valonska. Transformace stávající budovy umožnila použít moderní a velmi estetická řešení.

více

Bezchybná stylizace s okny FAKRO
2019-01-22

GLIWICE | POLSKO

Po modernizaci ukázala Neumannova vila v Glivicích svou moderní tvář a zároveň si zachovala svůj historický charakter. Finální efekt oslňuje čistě bílou barvou, která pokrývá všechny částí budovy. Použitá řešení měla pozitivní vliv na zlepšení užitných vlastností objektu a učinily pohled na vilu dechberoucím.

více

Rozšíření a modernizace činžovního domu z konce XIX. století
2019-01-11

VÍDEŇ | RAKOUSKO

Činžovní dům v samém srdci Vídně byl přestavěn s důrazem na zachování nadčasového charakteru. Díky smělému rozšíření získala budova další využitelný prostor a podkroví bylo prosvětleno střešními okny ve tvaru lichoběžníku "ušitými na míru".

více

Okna FAKRO osvětlují prostory pro vývoj
2018-12-11

KATOWICE | POLSKO

Velké množství přirozeného světla procházejícího střešními okny FAKRO do sídla Katedry rozhlasu a televize Slezské univerzity přináší osobám nacházejícím se uvnitř mnoho pozitivní energie a chuti do života. Díky použitým řešením se lidem po vstupu do budovy z ní nechce odcházet. Moderní objekt poskytuje studentům inspirativní prostory pro vývoj a zaměstnancům univerzity záviděníhodné, funkční a komfortní pracoviště.

více

Metamorfóza čítárny v podkroví
2018-10-08

MOSKVA | RUSKO

Slabě prosvětlená, soukromá knihovna v podkroví jednoho z rodinných domů v Moskvě prošla celkovou transformací. Nyní si čtenářští nadšenci mohou užít světlý prostor s přirozeným světlem, které vyplňuje interiér ze sedmi střešních oken. Za moderní, a přesto útulný projekt rodina vděčí interiérovým architektům, kteří se podílejí na realizaci televizního programu věnovaného modernizacím podkroví.

více

Střešní okna FAKRO v Pastýřské chatě
2018-09-25

STYLCHYN | POLSKO

Jih Polska je pověstný dech beroucí krajinou s horami v pozadí. Na jednom z takových malebných míst můžete narazit na Pastýřskou chatu, která se nachází u Czorsztyńského jezera. Komplexní architektonické řešení bylo realizováno projekční skupinou HOLA, která za tento projekt získala prestižní ocenění Red Dot Design Award 2018. Projektanti se postarali o to, aby v podkroví bylo velké množství přirozeného světla, a to instalací střešních oken FAKRO.

více

Podkroví plné světla
2018-09-06

MOSKVA | RUSKO

Dosud byl půdní prostor jednoho z moskevských rodinných domů využíván k aktivnímu trávení volného času. Nevyužitou plochu obyvatelé domu používali ke sportovním aktivitám, ale časem zatoužili po účelnějším a funkčnějším využití. Proto se rodina s chutí zapojila do televizního programu, díky kterému se mohla spolehnout na designový a účelný projekt nového podkroví.

více