Příslušenství

Příslušenství ke střešním oknům

 

 

Teleskopická ovládací tyč ZST 

Ovládací tyč ZST

Univerzální teleskopická tyč ZST umožňuje snadné otevírání výše osazených oken. Používá se rovněž k ovládání rolet ARS, ARP, ARF, APS, APF, žaluzie AJP a sítě proti hmyzu AMS, které jsou namontovány mimo dosah uživatele. Délka tyče je 119 cm s možností regulace na 134, 162, 190 a 218 cm.

Díky použití přídavné prodlužovací tyče ZSP je možné prodloužit délku ovládací tyče až na: 246, 274, 302 a 330 cm.

Ovládací tyč ZSZ 

Ovládací tyč ZSZ

Ovládací tyč ZSZ je zhotovena z kulatého hlinikového profilu a je určena k ovládání markýz AMZ. Tyč je vybavena plastovou rukojetí, umožňuje ovládat ruční markýzy u výše osazených oken. Délka tyče ZSZ je 150 cm. Markýzy AMZ jsou standardně vybaveny ovládací tyčí délky 80 cm.

Okenní zámek ZBL 

Zámek ZBL

Okenní zámek ZBL zabezpečuje střešní okno proti otevření. Tento estetický zámek bílé barvy se montuje v dolní části okna. Po zasunutí kolíku a otočení klíčkem již nelze okno otevřít. Zámek lze použít u většiny otevíravých střešních oken FAKRO, dřevěných i plastových, bez ohledu na jejich velikost.

Omezovač otevření ZBB 

Omezovač otevření ZBB

Tento výrobek umožňuje bezpečné, omezené otevření střešního okna. Díky použití omezovače ZBB lze křídlo zablokovat v pootevřené poloze o cca 10 cm (v závislosti na typu a velikosti okna) bez obav z toho, že např. silný vítr způsobí nekontrolovatelnou změnu polohy křídla. U nízko osazených oken chrání také před nežádoucím, úplným otevřením okna dětmi. Po zavření okna není vidět a nebrání manipulaci s oknem. Pro plastová okna je určen omezovač ZBB-P.

Klika s pojistkou ZBH 

Klika s pojistkou ZBH

Klika s pojistkou ZBH chrání před nechtěným otevřením okna. Montuje se ve spodní části střešního okna namísto standardně instalované kliky. Zvyšuje pocit bezpečí, protože omezuje přístup do místnosti zvenčí a zabraňuje otevření okna. Klika je ve stříbrném provedení se saténovou povrchovou úpravou. Je určena pouze pro dřevěná střešní okna FAKRO.

Návody a podpora