Těsnicí lemování

Lemování pro profilované krytiny EZN-A, EZV-A, EZV-A XDP

Těsnicí lemování EZ_ umožňuje těsné spojení okna s profilovanými střešními krytinami, jako jsou např. tašky, profilované plechové krytiny. Je to univerzální lemování, které je možné použít nejen pro profilované krytiny, ale také pro všechny druhy střešních krytin s výškou profilu do 45 mm. Standardně je přizpůsobeno pro montáž samostatného okna ve střešním plášti. Je dostupné také v modulové verzi pro spojení oken do sestav:

  • vodorovné, svislé a blokové sestavy při montáži v hloubce "N" a "V",
  • vodorovné sestavy při montáži v hloubce "J".

Lemování je dostupné v několika verzích, které umožňují instalovat okno ve střešní konstrukci ve třech různých montážních hloubkách: "N" (+3 cm), "V" (0 cm) a "J" (–3 cm). Standardní verze lemování EZ_ pro montážní hloubku "V" je verze EZV-A.

Lemování pro profilované krytiny

 

Rozsah montáže pro střechy se sklonem:

  • od 15° do 90° pro hloubku "N" a "V",
  • od 20° do 90° pro hloubku "J".

 

Lemování EZV-A se zateplovací sadou XDP

 

Lemování EZV-A XDP se skládá ze standardního lemování EZV-A (1) a zateplovací sady XDP. Součástí sady XDP je paropropustný límec (2) a termoizolační materiál (3) zhotovený z přírodní, speciálně impregnované ovčí vlny.

 

Konstrukce lemování

Lemování se skládá ze čtyř základních prvků (spodní díl, dva boční a horní díl). Spodní díl lemování je zakončen elastickou manžetou s šířkou 165 mm; na dolní straně má nalepenou plastickou hmotu, která umožňuje přichytit lemování ke střešní krytině, což zajišťuje těsnost spoje. Lemování je továrně vybaveno těsnicími klíny, které zajišťují ochranu proti navátí prachu, listí a sněhu. Navíc je vybaveno odtokovým žlábkem pro odvod kondenzátu z fólie vstupního krytí mimo okno.

 

Díly lemování:

1 — spodní díl lemování s manžetou
2 — boční díl lemování
3 — horní díl lemování
4 — montážní háčky
5 — odvodňovací žlábek
6 — těsnicí klín

Konstrukce lemování pro profilované krytiny

 

 

Návody a podpora 

 Montážní návody: