Použití výrobků Z-Wave

Příklady použití výrobků Z-Wave

Zapojení střešních oken Z-Wave včetně doplňků

Zapojení střešních oken Z-Wave s doplňky

Střešní okna Z-Wave jsou připojena k elektrické síti 230 V AC. Okna společně s doplňky lze ovládat pomocí dálkových ovladačů ZRS24 a ZHR12 jednotlivě nebo ve skupinách. Nástěnné ovládací panely ZRW7 a vypínač s rádiovým modulem ZWL3 plní funkci dodatečných ovladačů. Dešťové senzory, které jsou součástí oken Z-Wave, uzavřou okna v případě výskytu srážek.

Modul počasí ZWMP ve spolupráci s čidlem větru ZWD a detektorem kouře ZFD dohlíží na bezpečnost budovy. Vnitřní a vnější doplňky jsou připojeny k oknům Z-Wave, které jsou továrně vybaveny elektrickou instalací. Rolety jsou přiřazeny k dálkovému ovladači a nástěnnému panelu.

Pomocí multifunkčního ovladače s pokročilými funkcemi ZRS24 je možné spouštět připravené scénáře. Okna lze ovládat také prostřednictvím jiného řídicího systému, který je propojen se sítí přes adaptační modul ZWMA1.

 

Zapojení venkovních rolet a garážoých vrat

Zapojení venkovních rolet pomocí modulů

Venkovní rolety jsou vybaveny roletovými moduly ZWMR230 a jsou přiřazeny k ovladači ZRH12. Ovládání garážových vrat, zapojených přes kontaktní modul ZWMC230, řídí ovladač ZRG3. Rádiový ovladač ZWO umožňuje dálkově ovládat osvětlení pomocí všech ovladačů Z-Wave.