Těsnicí lemování

Lemování pro ploché krytiny ESV, ESJ, ESV-T Thermo

Těsnicí lemování ES_ umožňuje těsné spojení okna s plochými střešními krytinami, jako jsou např. lepenky, šindele, břidlice, s tloušťkou krytiny do 10 mm (2 vrstvy po 5 mm). Lemování je standardně přizpůsobeno pro montáž samostatného okna ve střešním plášti. Je dostupné také v modulové verzi pro spojení oken do sestav:

  • vodorovné, svislé a blokové sestavy při montáži v hloubce "V",
  • vodorovné sestavy při montáži v hloubce "J".

Standardní vzdálenost mezi okny ve svislé a vodorovné sestavě je 10 cm. Lemování je dostupné v několika verzích, které umožňují instalovat okno ve střešní konstrukci v různých montážních hloubkách: "V" (0 cm) a "J" (–3 cm). Standardní verze lemování ES_ pro montážní hloubku "V" je verze ESV.

Lemování pro ploché krytiny

 

Rozsah montáže pro střechy se sklonem:

  • od 15° do 90° pro hloubku "V",
  • od 20° do 90° pro hloubku "J".

 

Konstrukce lemování

Lemování se skládá ze čtyř základních prvků (spodní díl, dva boční a horní díl). Spodní díl lemování má na dolní straně nalepenou plastickou hmotu, která umožňuje přichytit lemování ke střešní krytině, což zajišťuje těsnost spoje.

 

Díly lemování:

1 — horní díl lemování
2 — spodní díl lemování
3 — boční díly lemování
4 — montážní háčky

Konstrukce lemování pro ploché krytiny

3x3 - násobíme výhody v balíčku 

3x3

 

Produkt superTrio - lemování ESV-T Thermo. Lemování ve verzi Thermo výrazně zlepšuje součinitel prostupu tepla oknem - dokonce až o 15 % v závislosti na typu okna.

Lemování je standardně k dispozici s oplechováním v barvě RAL 7022 (stínová šedá). V sadě s oknem vybaveným trojsklem (vyjma U4) nebo čtyřsklem a markýzou v barvě oplechování RAL 9005 (černá) a RAL 7016 (antracitová) dostupné na speciální objednávku bez příplatků.

 

 

Návody a podpora