Atypická střešní okna

Atypická okna

Kolébkové okno

Kolébkové okno

Kolébkové střešní okno je výjimečné svou konstrukcí ve tvaru oblouku. Klenutý tvar má nejen rám a křídlo, ale rovněž zasklení. Také oplechování okna je přizpůsobeno specifickému tvaru okna. Kolébkové okno se otevírá kyvně, klika je umístěna v dolní části křídla. Jedná se o atypický výrobek, navržený a vyrobený na základě individuální objednávky zákazníka.

 

Okno s dělící příčkou

Okno s dělicí příčkou

Střešní okno s dělicí příčkou je určeno pro staré, památkové budovy nebo stylizované stavby. Jeho charakteristickým rysem je svislá dělicí příčka uprostřed zasklení, oplechování a těsnicí lemování černé barvy (přibližně RAL 9005), které je vhodné pro tradiční stavitelství. Použitím oken s dělicí příčkou můžeme zachovat výjimečný, historický charakter budovy a zároveň vytvořit pohodlný a moderní interiér. Okna s dělicí příčkou mají všechny výhody střešních oken FAKRO. Dostupná jsou ve všech typizovaných rozměrech, ve verzích: kyvná okna s dělicí příčkou, výklopně-kyvná okna s dělicí příčkou, termoizolační výlez s dělicí příčkou apod.

 

Atypické tvary

Atypické tvary

Střešní okna FAKRO mohou mít lbovolný tvar podle přání zákazníka. Zasklení je složeno z vnějšího tvrzeného skla a vnitřního tvrzeného skla s nízkoemisní vrstvou (4H-16-4HT). Okna tohoto typu jsou dostupna pouze v neotvíravé verzi. Při objednávání atypického okna je nutno uvést sklon střechy a druh střešní krytiny. K objednávce je nutno přiložit nákres okna s vyznačenými délkami stran a vnitřními úhly atypického okna. V objednávce je nutno rovněž uvést, zda okno bude umístěno samostatně nebo v sestavě s jinými okny.

 

Nestandardní oplechování

Nestandardní oplechování

Vnější oplechování střešního okna a těsnicí lemování mohou být vyrobeny nejenom z hliníku, ale také z měděného (Cu) nebo titanzinkového plechu (TiZn).