Těsnicí lemování

Lemování s dodatečnou termoizolací EHV-AT Thermo, EHN-AT Thermo

Univerzální těsnicí lemování EH_-AT Thermo s dodatečnou termoizolací představuje vynikající systémové řešení pro těsné a "teplé" spojení okna se střešním pláštěm a zajišťuje zateplení střešních oken nad úrovní laťování. Lemování má z vnitřní strany přilepen elastický izolační materiál, který těsně přiléhá k okennímu rámu, takže po jeho instalaci vzniká kolem okna tepelně izolační rám. Je určeno pro všechny typy střešních oken (jak dřevěná, tak i plastová).

Lemování je standardně přizpůsobeno pro montáž samostatného okna ve střešním plášti. Je dostupné také v modulové verzi pro spojení oken do vodorovných, svislých a blokových sestav. Je k dispozici v několika verzích, které umožňují instalovat okno ve střešní konstrukci ve třech různých montážních hloubkách: "N" (+3 cm), "V" (0 cm) a "J" (–3 cm).

Lemování s dodatečnou termoizolací

 

Rozsah montáže pro střechy se sklonem:

  • od 15° do 90° pro hloubku "N" a "V",
  • od 20° do 90° pro hloubku "J".

 

Lemování s dodatečnou termoizolací EHV-AT Thermo, EHN-AT Thermo

Řez lemováním s izolačním materiálem

 

Použitý termoizolační materiál se vyznačuje velmi dobrými parametry (součinitel tepelné vodivosti λ). Pod úrovní latí je možné okno zateplit pomocí přírodní ovčí vlny, která je součástí zateplovací sady XDP, anebo pomocí zateplovací pásky XWT Plus, která ve spojení s lemováním Thermo umožňuje zateplit rám střešního okna po celé jeho výšce. Lemování ve verzi Thermo tepelně izoluje okno a výrazně zlepšuje součinitel prostupu tepla, dokonce až o 15 % v závislosti na typu okna. Omezuje také riziko možného vzniku tepelných mostů a tepelných ztrát.

Lemování EH_-AT Thermo je univerzální a lze je použít pro většinu střešních krytin: EHV-AT Thermo pro krytiny s výškou profilu do 90 mm, EHN-AT Thermo pro krytiny s výškou profilu do 120 mm.

 

Konstrukce lemování

Lemování je širší o 44 mm než standardní verze a skládá se ze čtyř základních prvků (spodní díl, dva boční a horní díl) s přilepeným termoizolačním materiálem. Balení obsahuje také boční krycí profily odpovídající šířky. Spodní díl lemování je zakončen prodlouženou elastickou manžetou a na dolní straně má nalepenou plastickou hmotu, která umožňuje přichytit lemování ke střešní krytině, což zajišťuje těsnost spoje. Lemování je továrně vybaveno těsnicími klíny, které zajišťují ochranu proti navátí prachu, listí a sněhu. Navíc je vybaveno odtokovým žlábkem pro odvod kondenzátu z fólie vstupního krytí mimo okno.

 

Díly lemování:

1 — horní díl lemování s termoizolačním materiálem
2 — spodní díl lemování s termoizolačním materiálem a manžetou
3 — boční díly lemování s termoizolačním materiálem a těsnicími klíny
4 — odvodňovací žlábek
5 — montážní háčky
6 — profil podpírající tašky

Konstrukce lemování s dodatečnou termoizolací

3x3 - násobíme výhody v balíčku 

3x3

 

Produkt superTrio - lemování EH_-AT Thermo. Lemování ve verzi Thermo výrazně zlepšuje součinitel prostupu tepla oknem - dokonce až o 15 % v závislosti na typu okna.

Lemování je standardně k dispozici s oplechováním v barvě RAL 7022 (stínová šedá). V sadě s oknem vybaveným trojsklem (vyjma U4) nebo čtyřsklem a markýzou v barvě oplechování RAL 9005 (černá) a RAL 7016 (antracitová) dostupné na speciální objednávku bez příplatků.

 

 

Návody a podpora