Sdílet

Nový penthouse v historické Vídni

Luxusní nemovitost s názvem N°10 je novou, nevšední dominantou historického centra Vídně.

 

Elektricky ovládaná střešní okna naplňují podkrovní apartmány spoustou přirozeného světla a podtrhují nápaditou architekturu budovy.

Penthouse N°10 se nachází v prvním vídeňském okrese, který je proslulý svou skvělou historií a bohatým kulturním životem. Architekti vytvořili nevšední, luxusní rezidenční a administrativní budovu s působivou fasádou v místě, které je obklopeno historickými budovami, jen pár minut chůze od jedné z nejvýznamnějších rakouských gotických památek - Katedrály svatého Štěpána. Symetricky zakřivená fasáda pokrytá hnědými a zlatými panely dává tomuto objektu živý vzhled a vyjadřuje jeho vlastní identitu.

Penthouse v historické Vídni

 

Design na nejvyšší úrovni

Zvláštním estetickým prvkem architektury této stavby jsou klasické šikmé podkrovní stropy vedoucí přes dvě patra. Atypická, energeticky úsporná, elektricky ovládaná střešní okna vytvářejí světelné pruhy napříč celou výškou střechy. Prostor mezi střešními okny byl vyplněn neotvíravými okny s reflexním sklem. Díky tomu je možné získat dojem, že světelný pás tvoří souvislý povrch oken. Pokrývačská firma a dodavatel dřevěných konstrukcí osadili střešní okna takovým způsobem, že vnější elektrické markýzy instalované na oknech končí ve stejné úrovni jako fasádní panely. Okenní profily byly pro zajištění řádné těsnosti vybaveny trojnásobným obvodovým těsněním.

 

Koupelna v podkrovním apartmánu

Podkroví s atypickými okny

Nábytek v interiérech nabízí zcela novou úroveň pohodlí. Objekt N°10 zahrnuje také jídelnu, knihovnu, posilovnu, nepřetržitě otevřenou recepci a podzemní garáže pro jeho obyvatele. Apartmány s efektivní půdorysnou plochou od 50 do 240 m2 jsou vybaveny materiály nejvyšší kvality. Exkluzivita je patrná zejména v podkroví, ve kterém se nacházejí mezonetové apartmány s přímým vstupem na střešní terasu s vířivkou a nádherným panoramatem rakouské metropole. Řešení, která byla použita u střešních oken a jejich spojení, byla speciálně přizpůsobena této nemovitosti v úzké spolupráci s konstruktéry výrobce střešních oken FAKRO. Energeticky úsporná, elektricky řízená kyvná střešní okna FTW P5 Z-Wave a výklopně-kyvná FPW P5 Z-Wave s bezdrátovým ovládáním, jak rovněž elektrické markýzy AMZ Z-Wave a AMZ Solar jsou integrovány do moderního systému inteligentního domu (Smart Home) a nabízejí tak jeho obyvatelům maximální komfort obsluhy. Střešní okna FAKRO poskytují velké množství přirozeného světla a vytvářejí v místnostech jedinečnou atmosféru.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: N°10
Místo: Renngasse 10, Vídeň, Rakousko
Dodavatel stavby: JP Immobilien
Projekční kancelář: 3XN (design), Malek & Herbst (provedení)
Realizátor:
Sauritschnig Alu-Stahl-Glas GmbH (hydraulika),

Prameshuber Holzbau GmbH (dřevěné konstrukce)

Použité výrobky FAKRO:
elektricky ovládaná okna FTW P5 Z-Wave a FPW P5 Z-Wave,
neotvíravá okna FXW P5 a FNP P2/H5,
okna pro odvod kouře FSW P2,

elektricky ovládané markýzy AMZ Z-Wave a AMZ Solar