Sdílet

Architekt zachytil světlo díky oknům FAKRO

V historickém centru Bruselu bylo vybudováno nové sídlo Nejvyšší audiovizuální rady Valonska. Transformace stávající budovy umožnila použít moderní a velmi estetická řešení.

 

 

Nejvyšší audiovizuální rada Valonska

Efektivně...

V centrální části budovy, kde je strop na různých úrovních, byla pod plochou střechou místnost bez přístupu k dennímu světlu. Vznikla zde potřeba použít mimořádná řešení pro efektivní přivedení přirozeného světla do tohoto interiéru. Vyplnění střechy v této části budovy okny FAKRO určenými do plochých střech bylo skvělou myšlenkou architekta. Praktické výhody tohoto řešení zahrnují nejen zajištění náležitého množství denního světla, ale také možnost pohodlně přivést dovnitř čerstvý vzduch. Jedno z instalovaných střešních oken je vybaveno elektrickým ovládáním a lze jej dálkově otevírat a zavírat. Mezi přednosti použitých oken patří vysoké termoizolační vlastnosti (Uw=0,7 W/m2K) a rovněž působivá zvuková izolace zaručující uklidňující ticho.

 

... a efektně

Střecha prosklená světlíky FAKRO je nejen praktickým, ale také velmi estetickým řešením. Přirozené světlo pronikající do interiéru střešními okny poskytuje svěží pocit a vytváří uvnitř budovy atmosféru, jako bychom se nacházeli pod otevřeným nebem. Kromě toho denní světlo naplňuje osoby v této místnosti optimismem a ochotou jednat. Také zvenčí působí tato střecha impozantně. Díky jednoduchému a minimalistickému designu bez zbytečných doplňků okna D_F dodávají kouzlo a styl celému projektu. Není třeba více slov. Stačí se podívat na střechu vyplněnou světlíky FAKRO a přesvědčit se o jejím půvabu.

 

Splněná očekávání

Firma FAKRO při vytváření svých výrobků reaguje na potřeby trhu a klade důraz nejenom na technickou stránku produktu, ale také na jeho design. Okna D_F splňují očekávání zákazníků díky komplexnosti svých výhod. Architektka Anne Ledroit, autorka projektu rekonstrukce, to potvrzuje slovy: "Okna FAKRO jsme vybrali především s ohledem na jejich estetické vlastnosti a velmi dobrou energetickou účinnost. Ve srovnání s ostatními světlíky dostupnými na trhu mají kompaktnější a modernější podobu, která nás uchvátila. Velmi důležité jsou pro nás také již zmíněné termoizolační parametry." 

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Kancelářská budova
Místo: Historické centrum Bruselu, Belgie
Architekti: Ledroit Pierre Polet architectes
Použité výrobky FAKRO: okna do plochých střech DXF a DEF