Sdílet

Ateliér plný slunce

Jeżyce - krásná čtvrť Poznaně

Tato čtvrť patří bezesporu k nejkrásnějším městským částem Poznaně. Dokonce se o ní říká, že je to životní styl - podle novinářů a blogerů je to nejvíce hipsterské místo v Poznani. V Jeżycích najdete spoustu půvabných hospůdek a restaurací s dobrým jídlem. Tato místa přitahují obyvatele Poznaně svou atmosférou a zajímavými interiéry. Jak je vidět, nejen restaurace v Jeżycích se mají čím pochlubit. Zářným příkladem je architektonický ateliér PL.architekti.

 

Světlo pro architekty

Práce architekta je kreativní a tvůrčí činnost, proto v tomto ateliéru hraje prim dobré osvětlení. Každý architekt moc dobře ví, že základem dobrého projektu je světlý, prostorný interiér, plný přirozeného světla. Proto byla pro osvětlení kancelářských místností použita velká, dvoukřídlá střešní okna se zvýšenou osou otáčení FDY-V Duet proSky, která byla namontována v okenních sestavách. Horní křídlo se u těchto oken otevírá kyvným způsobem, spodní křídlo je fixní (neotvíravé) a je vybaveno bezpečným laminovaným zasklením. Pro spojení těchto oken bylo použito speciální těsnicí lemování, které dokonale propojilo okna se střešní krytinou.

Ateliér prosvětlují rovněž sestavy dřevěných kyvných střešních oken, která do kancelářských prostor přivádí velké množství přirozeného světla. V těchto místnostech se člověk cítí velmi příjemně a komfortně - je to ideální místo pro kreativní práci. Okenní sestavy kromě lepšího osvětlení interiéru také zvětšují zorné pole a poskytují zaměstnancům kontakt s okolní přírodou.

Pracovní komfort v létě zajišťují markýzy AMZ instalované na vnější straně oken. Chrání podkroví před nadměrným nahříváním a zároveň nezatemňují interiér, čímž umožňují komfortní práci za denního světla. Okenní markýzy představují alternativu k energeticky náročné klimatizaci.

 

Ateliér plný slunce

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Architektonický ateliér PL.architekti
Místo: Poznaň, Polsko
Realizace: 2019
Použité výrobky FAKRO:
okna se zvýšenou osou otáčení FDY-V Duet proSky,
střešní okna FTS-V,

ruční markýzy AMZ