Sdílet

WikiHouse v Almere

Můžete žít jako nomádi - když budete chtít, změníte své prostředí. Je to možné díky domu WikiHouse, který lze kdykoliv přestěhovat. WikiHouse je koncept, který funguje již nějakou dobu na stavebním trhu rodinných domů. V současné době si tento projekt získává stále větší oblibu v mnoha evropských zemích. Jedním z příkladů je objekt v Almere v Nizozemsku.

 

 

WikiHouse

Flexibilita

Stále více osob touží po soběstačnosti a koncentruje se také na snižování životních nákladů. K dosažení tohoto cíle byl vyvinut koncept WikiHouse. Tento dům je jednoduše soubor prvků sestávajících z překližkových desek, šroubů a vrutů, jejichž počet byl omezen na minimum. Samozřejmostí je možnost navrhnout si svůj vlastní projekt domu a objednat jeho komponenty pro vlastní montáž. Denní světlo, nezbytné v obytném prostoru, poskytují mimo jiné střešní okna FAKRO. Montáž všech oken a dveří trvá přibližně jeden den.

Pokud hledáte nevšední dům, který lze snadno postavit a demontovat, pokud jej chcete přesunout na jakékoli místo a objekt má být soběstačný, pak je domov v podobě WikiHouse stvořený právě pro Vás.

 

Projekt v Almere

První WikiHouse v Holandsku byl postaven v Almere, avšak finálně má v rámci projektu vzniknout 15 až 25 těchto snadno adaptovatelných domů. Osoby, které se přihlásily do tohoto projektu, si mohou navrhnout vlastní dům a přizpůsobit ho svým požadavkům.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: WikiHouse
Místo: Almere, Nizozemsko
Architekti: Het Woningbouwatelier
Použité výrobky FAKRO: střešní okno FTW-V