Sdílet

Design, který spojuje lidi

V obci Lusowo poblíž Poznaně byl postaven dům uzpůsobený potřebám majitele, který architekti zajímavě zakomponovali do okolí. Pomocí řady řešení byl vytvořen světlý a útulný interiér. Projekt získal v roce 2019 prestižní cenu SARP v kategorii jednogeneračních rodinných domů

 

Otevřený prostor

Pro vytvoření dojmu dynamického a světlého interiéru jsou stěny, podlahy a stropy laděny do světlých barev. Kromě toho otevřené prostory dobře osvětlují velká prosklení.

"Investoři si přáli, aby měli kontakt s dětmi hrajícími si na patře, když budou v obývacím pokoji, a také aby viděli, co se děje v přízemí, když budou nahoře... Pohrávali si s myšlenkou jakéhosi mezipatra, které by bylo zavěšeno uprostřed domu. Přestože jsou zde 3 ložnice, koupelna a šatna, nemáte pocit nedostatku místa. Všechny místnosti jsou na celou výšku až pod krov. Tato dispozice a použití velkých střešních oken FAKRO automaticky umožnily lépe prosvětlit celý dům. Střešními okny proudí světlo do centrální části domu, kam se nedostane přes fasádní okna. Vnější markýzy navíc zajišťují příjemné vnitřní klima." - komentuje architekt Bartłomiej Bajon z PL.architekci.

Střešní okna efektivně osvětlují interiér domu. Přirozené světlo stimuluje a zlepšuje náladu. Blankytně modrá obloha, kterou je možné spatřit přes střešní okna, naplňuje domov pozitivní energii.

Otevřený prostor

 

Výjimečný komfort bydlení

V horkých dnech by intenzivní sluneční paprsky mohly příliš nahřívat interiér. Členy domácnosti proto před tímto jevem chrání markýzy AMZ Z-Wave instalované na střešních oknech. Zadržují nadměrné teplo venku a zároveň propouští denní světlo dovnitř. Možnost dálkového ovládání umožňuje uživatelům kdykoli pohodlně ovládat úroveň slunečního záření dopadajícího do místnosti. Samotná střešní okna v rozměrech 140x160 cm jsou pro větší bezpečnost vybavena laminovaným sklem. Díky použitým řešením je tato budova moderní a bydlení je v ní velmi komfortní.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Jednogenerační dům LUS_4
Místo: Lusowo, Polsko
Architektonická kancelář: PL.architekci
Realizace: 2016 - 2019
Použité výrobky FAKRO:
fixní střešní okna FNP,

elektrické markýzy AMZ Z-Wave