Sdílet

Luxusní hotel s výhledem na nebe

Nový, luxusní hotel DoubleTree by Hilton se nachází na náměstí Piazza della Repubblica v Terstu. Budova, která byla postavena na začátku minulého století jako sídlo Jadranského sněmu, prošla důkladnou dvouletou rekonstrukcí.

 

Terst - brána do Itálie

Nádherný přímořský Terst láká svým kouzlem. Město je jedinečné - mísí se v něm různé kultury a architektonické styly. Podobně unikátní hotel DoubleTree by Hilton láká svými "nebeskými" pokoji.
 

Vyváženost chuti

Budova hotelu si zachovala původní, nezměněnou architektonickou podobu, která byla obohacena o současné designové prvky, zaručující maximální míru hotelových služeb a komfort na nejvyšší úrovni. Součástí hotelu je 100 komfortních pokojů, 25 luxusních apartmánů, velká vstupní hala, konferenční místnosti a také exkluzivní wellness zóna a fitness. Nábytek a interiéry byly pečlivě renovovány; nádherné podlahy, obklady z drahých kamenů, nástěnné mozaiky, štuky a tapisérie. Veškeré práce probíhaly pod dohledem památkářů. Díky spolupráci s památkáři vznikl originální, stylově vyvážený objekt s překrásnými interiéry, který si zachovává sofistikovanou estetiku z počátku XX. století v kombinaci se současným praktickým designem.

Luxusní hotel

 

S výhledem na nebe

S výhledem na nebe

Hotelové pokoje jsou rozmístěny v několika patrech, nejkrásnější a nejžádanější jsou ve čtvrtém patře, umístěné pod sedlovou střechou. Za své kouzlo vděčí střešním oknům FAKRO, která přes den osvětlují vnitřní prostory přirozeným slunečním světlem, v noci umožňují pozorovat měsíc a hvězdy a vytvářejí tak úžasnou atmosféru. Kvůli zajištění uživatelského komfortu hostů byla všechna střešní okna vybavena vnitřními a vnějšími stínicími doplňky. V nejvyšším patře hotelu bylo instalováno 32 oken FTU-V Z-Wave s elektrickým ovládáním v bezdrátové systému Z-Wave. Jsou vyrobena z pečlivě vybraného, vakuově impregnovaného borovicového dřeva a lakovány třemi vrstvami polyuretanového nátěru bílé barvy, který na povrchu dřeva vytváří odolný, dokonale hladký ochranný povlak. V oknech byla použita inovativní technologie thermoPro, která zlepšuje energetickou účinnost oken a také zvyšuje jejich životnost a těsnost.

Tato okna jsou vybavena automatickou ventilační klapkou V40P, která umožňuje výměnu vzduchu i při zavřeném okně a také systémem topSafe, který zvyšuje provozní bezpečnost oken a také ochranu proti vloupání.

 

Bezpečnost na prvím místě

S ohledem na zajištění požární bezpečnosti byly v některých technických místnostech instalovány rovněž kouřové klapky FAKRO FSR, které jsou napojeny na centrální řídicí systém. Používají se k větrání místností a v případě požáru k odvodu kouře a tepla z budovy.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Hotel DoubleTree by Hilton
Místo: Terst, Piazza della Repubblica, Itálie
Architektonický projekt: Caberlon Caroppi
Realizátor: Carron Cav. Angelo
Realizace: 2019
Použité výrobky FAKRO:
okna s elektrickým ovládáním FTU-V Z-Wave,

kouřové klapky FSR