Sdílet

Harmonický projekt

V obci Młynisko si architekt pro sebe stvořil dům s čistým a nadčasovým vzhledem. Velké vnitřní prostory jsou velmi komfortní a naplněné přirozeným světlem. Zvenčí je budova řešena jednoduše a esteticky a jejímu okolí dominuje uklidňující přírodní zeleň. Díky použití moderních trendů vznikl ideální prostor k životu.

 

Stylová terasová okna

Svislá prosklení domu jsou řešena pomocí exkluzivních fasádních oken FAKRO INNOVIEW. Velkoformátová okna a dveře poskytují nejenom dostatek přirozeného světla do denní zóny, ale také otevírají interiér do krásného okolí domu. Široký výhled do zeleně a soukromé jezírko stírají hranici mezi obytným prostorem a okolní přírodou. Okna FAKRO INNOVIEW díky vysoké kvalitě zpracování zajišťují velmi pohodlné ovládání a komfortní podmínky k bydlení po celý rok. V mnoha místnostech jsou úzká vertikální prosklení, která velmi efektně prosvětlují interiér a skvělé doplňují vkusný design fasády budovy. Svislá okna doplňují garážová vrata ze stejné produktové řady FAKRO INNOVIEW LINE. Stylová a funkční vrata, vyrobena z tepelně izolačních panelů a vybavena řešeními, která zvyšují komfort a provozní bezpečnost, se k tomuto projektu skvělé hodí. Díky použití výrobků z jedné produktové řady bylo dosaženo vysokých estetických vlastností pro celý objekt a také dokonalé elegance.

"Okenní plochy hrají v tomto projektu klíčovou roli. Poté, co se mi s manželkou podařilo najít pozemek našich snů, okamžitě jsem věděl, že dům na něm navržený bude hodně prosklený s ohledem na rozmanitost okolního terénu a krásu dřevin, které se na něm nachází." - komentuje autor projektu a současně investor, Ing. arch. Łukasz Weirauch.

Stylová terasová okna INNOVIEW

 

Sladěná střešní okna

Velikost a umístění střešních oken byly zvoleny tak, aby stanovily jakési prodloužení linie fasády domu, vymezené úzkým vertikálním prosklením. Výsledkem je estetický a harmonický styl vnější vrstvy budovy. Barva oken byla rovněž sladěna s celým projektem. Vnější hliníkové oplechování bylo samozřejmě přizpůsobeno barvě střešní krytiny, oproti tomu vnitřní profily jsou v přírodní barvě dřeva a korespondují tak s profily svislých oken a dalšími dřevěnými prvky interiéru. Vnitřek domu má čistý, moderní styl s přirozeným kouzlem dřeva. "Neméně důležitým prvkem jsou střešní okna, která dodatečně prosvětlují chodbu a kuchyň. Jsou situovány severně, takže přes ně nikdy neprochází přímé sluneční světlo. Navíc tato okna ve večerních hodinách, kdy je uvnitř rozsvíceno LED osvětlení, efektně doplňují vizuální funkci celého objektu." - dodává architekt.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Rodinný dům
Místo: Młynisko, Polsko
Architekt: Ing. arch. Łukasz Weirauch
Realizátor: Alando Centrum Okien i Drzwi
Použité výrobky FAKRO:
svislá okna INNOVIEW,

střešní okna FTP-V