Sdílet

Luxusní byty ve starém baráku

Interiéry této staré budovy byly obnoveny a přizpůsobeny pro bydlení. Esteticky řešené prostory jsou vyplněny světlem a elektricky ovládaná střešní okna FAKRO společně s markýzami poskytují obyvatelům pohodlí.
 

Elektrická okna pro zajištění většího pohodlí

Bývalá vojenská kasárna v Ede byla přeměněna na sedm bytů a mateřskou školku. Jednou z nejdůležitějších podmínek při navrhování rekonstrukce budovy bylo ponechání fasády ve zcela nezměněném stavu. Interiéry byly naopak modernizovány a dobře osvětleny přirozeným světlem. V budově bylo instalováno celkem 132 střešních oken FTW-V U3, včetně 25 oken s elektrickým ovládáním v bezdrátové verzi Z-Wave. Střešní okna FAKRO Z-Wave lze pohodlně ovládat pomocí dálkového ovladače a také pomocí smartphonu. Jsou vybaveny dešťovým senzorem, který zajišťuje jejich automatické zavření během deště. Okna jsou osazena v maximální hloubce, takže nevyčnívají nad úroveň střešního pláště a díky tomu si budova zachovává svůj estetický vzhled.
 

Účinná ochrana díky elektrickým markýzám

Vysoko umístěná střešní okna poskytují interiérům velké množství přirozeného světla. Během horkých dnů potřebují obyvatelé zajistit ochranu před slunečním teplem, proto je všech 132 střešních oken vybaveno elektrickými markýzami AMZ Solar, které umožňují snížit teplotu uvnitř místností až o 10 °C a zároveň zajistit přísun denního světla. Tyto "inteligentní" sluneční clony, napájené solární energií, se automaticky zatahují a vytahují v závislosti na intenzitě slunečního svitu, ale mohou být také ovládány pomocí dálkového ovladače podle potřeb uživatele.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Bytový dům
Místo: Ede, Nizozemsko
Architekt: Casa23
Realizátor: Construction company van Middendorp
Použité výrobky FAKRO:
okna FTW-V U3,
elektricky ovládaná okna FTW-V U3 Z-Wave,

makrýzy AMZ Solar se solárním napájením