Sdílet

Střešní okna prosvětlují byt v Kyjevě

Na Ukrajině se objevuje stále více zajímavých bytových projektů. Nová sídliště mají mnoho inteligentních řešení, která každému majiteli umožňují navrhnout si svůj vlastní byt podle jeho individuálních potřeb. Pojďme si představit jeden takový projekt.

Sídliště "Lvovská čtvrť" vzniklo v historické části Kyjeva zvané Podol. Sestává ze sedmi desetipodlažních budov s velkou prosklenou plochou. Střecha v těchto vysokých budovách je dosti neobvyklá, protože je šikmá, což umožnilo nainstalovat střešní okna FAKRO v okenních sestavách. Mezonetové byty v horních patrech byly vyplněny spoustou denního světla. Podařilo se tak vytvořit obytný komplex s moderním designem a originálním charakterem.

Nadiya Shulga, architektka designového studia HB Interiors, nám ukázala, jak vypadá jeden z bytů v nejvyšším patře sídliště "Lvovská čtvrť". Nadiya navrhla bydlení pro mladého a velmi kreativního člověka. Klientka je profesionální vizážistka, takže jejím hlavním požadavkem bylo získat prostor, který by vyhovoval jejímu vkusu a potřebám souvisejícím s její profesí. Pokud jde o design, klientka si vybrala elektický interiér ve skandinávském stylu. Výsledkem je velmi světlý a jemný prostor s mnoha zajímavými a kreativními prvky. "Všechny pokoje spojuje jedná myšlenka, ale každý z nich má svůj vlastní charakter. Ačkoli má byt dvě patra, jeho plocha není velká. Proto jsme se v prvé řadě postarali o funkčnost a ergonomii, a poté byla přidána krása. Myslím si, že se to všechno povedlo." - popisuje Nadiya.

Světlý interiér

Střešní okna přidala vnitřnímu prostoru hodně na individualitě. Architektka zohlednila uspořádání oken, což dalo impuls k vytvoření dalšího zajímavého detailu v interiéru. "Střešní okno v ložnici bylo právě takovým prvkem. Na stropě jsme vytvořili geometrický vzor a zarámovali ho. Podle mě je velmi zábavné ležet na posteli a dívat se na oblohu, a pokud svítí slunce, můžete okno kdykoliv zastínit." - dodává Nadiya.

Střešní okna v obývacím pokoji a pracovně (makeup room), instalována po celé výšce stěn, vytváří jedinečnou atmosféru a efektivně prosvětlují místnosti. Chytré využití prostoru navíc umožnilo vytvořit praktický a stylový podkrovní byt.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Sídliště “Lvovská čtvrť”
Místo: Kyjev, Ukrajina
Architekt: HB Interiors,Nadiya Shulga
Realizátor: RIEL
Použité výrobky FAKRO: kyvná dřevěná okna FTP-V