Sdílet

Funkční prostor pro relaxaci

Moskva, jedno z největších měst na světě, je živým a plným kontrastů srdcem Ruska. Obytný prostor, vyplněný přirozeným světlem, ve kterém si můžete odpočinout po náročném dni a načerpat klid a rovnováhu, má v této pulzující metropoli mimořádnou hodnotu. Právě takový tichý prostor byl navržen v podkrovním obývacím pokoji, v jedné z budov, nacházejících se v tomto rušném velkoměstě.

 

Řád a harmonie

Charakteristickým prvkem tohoto obývacího pokoje je zajímavý prostor ve tvaru krychle, "vznášející se" nad podlahou a osvětlený střešním oknem, uvnitř kterého roste strom. Je to jedna z několika funkčních zón v interiéru, které jsou rozděleny na: oblast pro aktivní zábavu, TV místnost, tichou relaxační zónu a také centrální meditační a relaxační část místnosti, nacházející se uvnitř "levitující" krychle. Interiér je naplněn přirozeným světlem díky použití střešních oken FAKRO FDY-V Duet proSky. Jedná se o dvoukřídlá okna, která se vyznačují velkými rozměry. Jejich horní křídlo je otočné a zvýšená osa otáčení umožňuje dokonce i vysoké osobě přiblížit se k okraji otevřeného okna. Velkoformátová střešní okna umožňují také rychle a efektivně vyvětrat místnost a vytváří nevšední, prosvětlený interiér.

Funkční prostor pro relaxaci

 

Nová dimenze

Projekt byl vytvořen tak, aby vyhovoval různorodým potřebám uživatelů. Architekt navrhl prostor, ve kterém mohou obyvatelé bytu odpočívat a relaxovat sami nebo společně s více lidmi. Volný prostor bez zbytečných předmětů uvede člověka do jiné dimenze, kde se uklidní a může si v klidu oddechnout od ruchu velkoměsta a meditovat.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Podkrovní obytný prostor
Místo: Moskva, Rusko
Použité výrobky FAKRO:
okna se zvýšenou osou otáčení FDY-V Duet proSky,

kyvná okna FTP-V