Sdílet

Metamorfóza čítárny v podkroví

Slabě prosvětlená, soukromá knihovna v podkroví jednoho z rodinných domů v Moskvě prošla celkovou transformací. Nyní si čtenářští nadšenci mohou užít světlý prostor s přirozeným světlem, které vyplňuje interiér ze sedmi střešních oken. Za moderní, a přesto útulný projekt rodina vděčí interiérovým architektům, kteří se podílejí na realizaci televizního programu věnovaného modernizacím podkroví.

 

Podkrovní prostor byl otevřen odstraněním příčných dělících stěn. Dříve světlo pronikalo dvěma neotvíravými kruhovými okny, která nepřinášela dostatečné množství přirozeného světla. Proto architekti odvážně změnili charakter interiéru a obohatili jej o krásný výhled na jezero přes střešní okna FAKRO. V projektu byla použita dřevěná výklopně-kyvná okna FPP-V preSelect s energeticky úsporným zasklením U3. Navíc se v podkroví zajistilo zdravé mikroklima díky automatickým ventilačním klapkám V40P, kterými jsou tato okna vybavena, a které zajišťují přísun optimálního množství vzduchu do místnosti.

 

Metamorfóza čítárny

"Místnost se znatelně zvětšila! Okna jsou velmi funkční a jejich používání pohodlné. Díky střešním oknům máme nyní mimořádný výhled na jezero. Když trávíme čas v podkroví, jsme blíže přírodě, můžeme se radovat ze zpěvu ptáků nebo zvuku deště. Odsud se prostě nechce odcházet. Teď máme vše na dosah ruky: knížky, počítač, pohodlná křesla, taburety se stolem na deskové hry " - popisuje obyvatel domu.

 

V místnosti dominuje bílá a také módní šedé odstíny. Celek je realizován v ekologickém stylu, stěny mají dřevěné obložení bílé barvy, prostor oživuje světlo přicházející z oken FAKRO a barevné prvky dekorací.

 

Nevšedním řešením jsou dvě stěny provedené v kombinaci plexiskla a dřeva, které zevnitř dodatečně osvětlují LED žárovky. Nepochybně je to nejjasnější místnost v celém domě, která přímo vybízí ke čtení. Během slunečných dnů částečnou regulaci světla zajišťují dekorativní rolety ARS z široké nabídky doplňků ke střešním oknům FAKRO.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Rodinný dům
Místo: Moskva, Rusko
Architekti: Projektová skupina HOLA
Použité výrobky FAKRO:
střešní okna FPP-V preSelect,

vnitřní rolety ARS