Sdílet

Podkroví plné světla

Dosud byl půdní prostor jednoho z moskevských rodinných domů využíván k aktivnímu trávení volného času. Nevyužitou plochu obyvatelé domu používali ke sportovním aktivitám, ale časem zatoužili po účelnějším a funkčnějším využití. Proto se rodina s chutí zapojila do televizního programu, díky kterému se mohla spolehnout na designový a účelný projekt nového podkroví.

 

Prosvětlené podkroví

Designer půdní prostor zcela proměnil. Otevřel jej vybouráním dělících příček a stropu, a podtrhl jeho geometrii použitím viditelných dřevěných prvků. Interiér prosvětlil přirozeným světlem instalací čtyř střešních oken FAKRO.

Nyní větší část podkroví tvoří relaxační zóna s pohodlnými koženými taburety a kuchyňský kout. Je to ideální místo pro trávení volného času. Pro zvýšení komfortu byla zvolena elektrická střešní okna FTP-V Z-Wave, která se ovládají pomocí dálkového ovladače. Okna jsou vybavena energeticky úsporným dvojsklem U3. K regulaci vstupujícího světla do místnosti byly použity elektrické rolety ARF Z-Wave, které zajišťují postupnou redukci světla až po zatemnění oken.

 

Proměnou prošla také komora, která dříve sloužila jako skladiště nářadí, z níž návrhář vytvořil "útulnou jeskyni" s krbem. Vzniklo tak dokonalé místo pro debaty nebo pro zklidnění po náročném pracovním dnu.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Rodinný dům
Místo: Moskva, Rusko
Použité výrobky FAKRO:
4x elektrické střešní okno FTP-V Z-Wave,

4x elektrická roleta ARF Z-Wave