Sdílet

Moderní bytové domy ve Větrném městě

V Chicagu, zvaném také Větrné město, vznikly moderní bytové domy, které poskytují pohodlí a vynikají moderním vzhledem. Pohodlný přístup na plochou střechu, zaplněnou solárními panely, zajišťují inovativní střešní výlezy FAKRO DRF se soudobým designem.

 

Projekt moderních budov

Všichni potřebujeme ekologickou výstavbu. Uživatelé moderních, energeticky úsporných budov šetří náklady na vytápění a lokální komunita si užívá zdravého a čistého vzduchu. Právě tyto předpoklady splňuje projekt čtyř moderních budov, který byl realizován v Chicagu. Využívá inovativní technická řešení, materiály a výrobky k vytvoření přátelského a zdravého prostředí. Na plochých střechách těchto prostých, nadčasových bloků byly instalovány fotovoltaické panely, které dodávají elektřinu domácnostem. Tvůrci projektu se ucházejí o certifikaci budov podle standardu LEED. Tento certifikát je udělován stavbám, které splňují vysoké požadavky z hlediska spotřeby energie, tepelné pohody a přirozeného osvětlení interiéru.

 

Moderní bytové domy ve Větrném městě

 

Inovativní střešní výlezy

Tento projekt vyžadoval použití střešních výlezů s velmi dobrými technickými parametry a s odpovídajícím designem. Výlezová okna do plochých střech DRF s funkcí světlíku se dokonalé hodí pro tyto účely. Velmi dobrý součinitel prostupu tepla a rovněž pevná a funkční konstrukce výlezu zajišťuji komfort používání po mnoho let. Mimořádně estetické ploché křídlo jim navíc dodává elegantní vzhled a doplňuje řadu výhod. Výlezová okna FAKRO do plochých střech díky svým vlastnostem zajišťují pohodlný a bezpečný přístup na střechu a svým zevnějškem nenarušují formu těchto moderních budov.

 

PODROBNOSTI

Název objektu: Bytové domy
Místo: Chicago, Illinois, USA
Architektonická kancelář: Greenline Homes, LLC
Realizátor: MK Construction & Builders Inc
Použité výrobky FAKRO: výlezová okna DRF pro ploché střechy