Světlovod s plochým zasklením s pevným tubusem SR_

Světlovod s plochým zasklením s pevným tubusem SR_

Světlovod je dostupný ve verzi:

  • SR_ – s pevným světlovodným tubusem,
  • SR_-L – s pevným světlovodným tubusem a prosvětlením půdních prostorů přirozeným světlem. Zajišťuje prosvětlení prostoru přímo pod instalovaným světlovodem.
 

Nová konstrukce tubusového světlovodu se vyznačuje:

  • o cca 10 % lepším součinitelem prostupu tepla U ve srovnání se starou verzí světlovodu s kopulí,
  • integrovaným lemováním - rychlejší montáž světlovodu.
 

Tubusový světlovod SR_ sestává ze střešní části, 3 dílů pevného světlovodného tubusu SRM délky 61 cm, 2 kolen SRK*, stropního rámu, prizmatického difuzéru a montážní sady. Celková délka všech součástí světlovodného tubusu je 2,1 m (SR_ 550 - 1,8 m).

Světlovod s plochým zasklením s pevným tubusem SR_

* Pro SR_ 550 a SR_-L 550 jako volitelný díl; koleno SRK 550 není jejich součástí.

 

 

Charakteristika 

  • Pevný světlovodný tubus je vyroben z hliníkového plechu. Vnitřek tubusu je potažen superreflexním povlakem na bázi stříbra s indexem odrazivosti světla více než 98 % (nové zrcadlo odráží 90-95 % světla). Minimální ztráty světelné propustnosti umožňují použít světlovod SR_ s délkou až 12 m. Během montáže není třeba zkracovat prvky světlovodného tubusu, protože je sestaven na principu teleskopu - jednotlivé díly se zasouvají do sebe.

  • Koleno - dvě kolena SRK, určena k zalomení světlovodného tubusu, každý v rozsahu 0–45°. Pro světlovody o průměru 550 mm dostupné jako volitelný díl.

  • Střešní část je složena z impregnovaného dřevěného rámu, lemování a hliníkového rámu, do kterého je vlepené tvrzené sklo tloušťky 4 mm. Do rámového profilu je zevnitř namontován prvek umožňující spojení se světlovodným tubusem. Je vyroben z hliníkového plechu nebo speciálního organického skla (verze s dodatečným prosvětlením -L). Součástí střešní části světlovodu je integrované těsnicí lemování (podle druhu a výšky profilu krytiny). Celek je vyveden v barvě RAL 7022 (stínová šedá), která ideálně ladí s běžnými odstíny střešních krytin.

  • Stropní část kruhového tvaru sestává z plastového stropního rámu a krytky bílé barvy, obsahuje prvek rozptylující světlo - difuzér z akrylátového skla. Nová konstrukce umožňuje instalaci osvětlovací lampičky SLO ze strany místnosti.
 

Průřez tubusového světlovodu SR_:

Průřez světlovodu SR_

 

Fotogalerie

Návody a podpora