Tubusový světlovod s ohebným světlovodným tubusem SFD

Světlovod s kopulí s flexibilním tubusem SFD

Světlovod je dostupný ve verzi:

  • SFD-_ – s ohebným světlovodným tubusem,
  • SFD-_/L – s ohebným světlovodným tubusem a prosvětlením půdních prostorů přirozeným světlem. Zajišťuje prosvětlení prostoru přímo pod instalovaným světlovodem.
 

Nová konstrukce tubusového světlovodu se vyznačuje:

  • o cca 10 % lepším součinitelem prostupu tepla U ve srovnání se starou verzí světlovodu s kopulí,
  • integrovaným lemováním - rychlejší montáž světlovodu.
 

Tubusový světlovod SFD sestává ze střešní části, flexibilního světlovodného tubusu délky 2,1 m, stropního rámu, prizmatického difuzéru a montážní sady.

Světlovod s kopulí s flexibilním tubusem SFD

 

 

Charakteristika 

  • Flexibilní světlovodný tubus je vyroben z metalizovaného polyesteru a je vyztužen ocelovým drátem. Tato konstrukce umožňuje vytvořit konstrukčně stabilní světlovodný tubus. Díky svým vlastnostem (pružnosti) je ideálním řešením pro montáž na krátké vzdálenosti v prostorech se stavebními překážkami, kterým je nutno se vyhnout. Maximální doporučená délka flexibilního světlovodného tubusu je 4 m pro průměr 350 mm a 6 m pro průměr 550 mm.

  • Střešní část se skládá z impregnovaného dřevěného rámu, lemování a polykarbonátové kopule. Do rámového profilu je zevnitř namontován prvek umožňující spojení se světlovodným tubusem, vyrobený z hliníkového plechu nebo speciálního organického skla (verze s dodatečným prosvětlením -L). Součástí střešní části světlovodu je integrované těsnicí lemování (podle druhu a výšky profilu krytiny). Celek je vyveden v barvě RAL 7022 (stínová šedá), která ideálně ladí s běžnými odstíny střešních krytin.

  • Stropní část kruhového tvaru sestává z plastového stropního rámu a krytky bílé barvy, obsahuje prvek rozptylující světlo - difuzér z akrylátového skla. Nová konstrukce umožňuje instalaci osvětlovací lampičky SLO ze strany místnosti.
 

Průřez tubusového světlovodu SFD:

Průřez světlovodu SFD

 

Návody a podpora 

 Montážní návody: