Komínové lemování

Komínové lemování GZK

Komínové lemování GZK představuje elegantní systémové řešení pro jednoduché a těsné provedení oplechování kolem komínu. Speciálně navržené a precizně vyrobené prvky lemování těsně spojují komín se střešní krytinou a výrazně zkracují čas provedení oplechování komínu. Elastická manžeta ve spodní části umožňuje použít lemování ve většině střešních krytin. Komínové lemování je vyrobeno z hliníkového plechu, potaženého ochranným polyesterovým lakem s vysokou trvanlivostí a odolností vůči povětrnostním vlivům. Lze jej použít ve střechách se sklonem od 15° do 60°.

 

 

Univerzální lemování GZK-AV

Univerzální komínové lemování GZK-AV umožňuje oplechovat komín s maximální šířkou 95 cm a délkou 180 cm (rozměr měřený podél střešního pláště). Lze toho dosáhnout pomocí nastavitelných prvků lemování. Když má komín menší rozměry, lemování se jednoduše zkrátí na libovolnou velikost.

 

Pevné lemování GZK-AS

Komínové lemování GZK-AS s fixní délkou je dostupné ve dvou typizovaných velikostech, které jsou přizpůsobeny nejoblíbenějším rozměrům komínů dostupných na trhu.

 

Komínové lemování GZK-AS 38

Lemování GZK-AS 38 je určeno k oplechování komínu s pevnou šířkou 38 cm; maximální délka komínu, měřená podél střešního pláště, nemůže být větší než 100 cm.

 

Komínové lemování GZK-AS 51

Lemování GZK-AS 51 je určeno k oplechování komínu s pevnou šířkou 51 cm; maximální délka komínu, měřená podél střešního pláště, nemůže být větší než 100 cm.

 

Prodlužovací modul GZM

Pro delší komíny je možné použít prodlužovací modul GZM, který umožňuje prodloužit délku lemování GZK-AS o 1 m nebo jeho násobek. Modul GZM lze použít také pro univerzální lemování GZK-AV v případě komínů delších než 180 cm.

 

 

Vzhledem k tomu, že standardní délka bočního okapu komínového lemování GZK-AS je 1 m, použití lemování závisí na skutečné délce komína "a" a sklonu střechy "α".

Níže jsou uvedeny možnosti použití komínového lemování (GZK-AS) pro maximální délky komínů a při nejběžnějších úhlech střech. Pokud je délka komínu větší než 1 m, je nutno k lemování použít prodlužovací modul GZM.

Použití komínového lemování

 

Sklon střechy α [º] Skutečná délka  
komínu a [m]
Délka komínu 
podél střechy c [m]
25 0,90 0,99
35 0,80 0,98
45 0,70 0,99
60 0,50 1,00

Komínové lemování GZK je dostupné ve třech barvách: RAL 7022 (stínová šedá), RAL 7016 (antracitová šedá) a RAL 9005 (černá).

Dostupné barvy lemování GZK

 

Návody a podpora 

 Montážní návody: