Inovativnost

Inovativnost

Inovativnost

Firma FAKRO přináší svěží, inovativní pohled na střešní okna. V moderním výzkumném a vývojovém centru jsou vytvářeny unikátní výrobky a inovativní řešení. Originální řešení zlepšují bezpečnost výrobků. Příkladem může být inovativní systém zpevněné konstrukce okna topSafe, který zvyšuje odolnost střešních oken proti vloupání, a také nové výrobky, jako např. výklopně-kyvné okno preSelect nebo okno se zvýšenou osou otáčení proSky, které určují nové standardy v odvětví střešních oken.

Právě inovace se staly hlavním hnacím motorem rozvoje společnosti FAKRO, která je autorem více než 100 patentových přihlášek a stala se jednou z nejvíce inovativních polských firem.

 

Střešní okno nové generace preSelect má dvě na sobě nezávislé funkce otevírání - výklopnou a kyvnou. Samostatné funkce otevírání zajišťují stabilitu okna a zvyšují bezpečnost použití. Inovativní systém kování zaručuje otevření pouze jedním způsobem a také plnou stabilitu křídla, a to jak při výklopné, tak při kyvné funkci. Změnu způsobu otevírání umožňuje přepínač preSelect umístěný v polovině výšky rámu, dostupný po otevření křídla.

 

 

Výklopně-kyvné okno preSelect

 

 

Inovativní, velké střešní okno Galeria, ve kterém jeho otevřená křídla vytváří balkon. Horní křídlo se otevírá výklopně nahoru a dolní otevřením dopředu umožňuje volný přístup do prostoru balkonu. Boční ochranné zábradlí je integrováno se spodním křídlem a při otevírání se vysouvá ven. Během zavírání dolního křídla se zábradlí balkonu opět zasune do okna a nevyčnívá tak nad úrovní střešní krytiny. Je skryto pod oplechováním, což zabraňuje jeho zašpinění a nenarušuje estetický vzhled střechy.

 

 

Balkonové okno Galeria

 

 

Konstrukce okna Secure ztělesňuje ideu bezpečnosti. Kromě řešení v podobě systému topSafe má toto okno také nový bezpečnostní systém, který chrání zasklení proti demontáži, vnitřní bezpečnostní sklo třídy P2A a kliku s pojistkou. Takovéto okno již nevyžaduje použití dalších zabezpečovacích prvků, jako jsou např. dodatečné zámky, které ztěžují používání okna.

 

 

Střešní okno Secure

 

 

Elektrická markýza Solar poskytuje výjimečně komfortní ovládání. Po instalaci markýzy stačí pouze zmáčknout tlačítko na dálkovém nebo nástěnném ovladači a markýza během chvilky zastíní střešní okno; lze ji zastavit v libovolné poloze. Markýza Solar může pracovat také v automatickém režimu. V závislosti na intenzitě slunečního svitu se samočinně stahuje a roztahuje, čímž chrání podkroví před nahřátím.

 

 

Markýza Solar

 

 

  Výjimečná řešení