Použití střešních oken

Použití střešních oken

Standardní realizace

Okna instalovaná v ploše střechy jsou standardním a velmi oblíbeným řešením používaným v moderním stavebnictví. Střešní okna prosvětlují interiér, poskytují výhled ven a umožňují větrání podkroví. V závislosti na druhu podkroví a požadavcích zákazníka lze pro každou podkrovní místnost zvolit vhodný typ střešního okna. Díky jejich univerzálnosti a snadné montáži jsou dnes střešní okna široce používána v bytové výstavbě.

 

Vnější elektrické markýzy na střešních oknech

Balkonová střešní okna Galeria

Atypická řešení

Mnoho investorů a architektů hledá originalitu a individuální styl. Ve svých vizích překračují hranice standardních řešení. Střešní okna dokonale plní své funkce v individuálních konceptech a stávají se univerzálním řešením používaným v různorodé architektuře. 

I ty nejneobvyklejší a sofistikované představy architektů využívají střešní okna, která se používají nejenom v podkrovních místnostech, ale také v přízemí, kde osvětlují výjimečné realizace interiérů.

 

Nevšední architektura

Ojedinělý interiér

 

Architektura je stále živá a dynamicky se vyvíjí, využívá nová řešení a nové koncepty. Střešní okna podporují rozvoj originálních nápadů. V různých architektonických konceptech lze použít nejenom nestandardní rozměry, ale také atypické tvary nebo sestavy oken. Střešní okna jsou synonymem pro přirozené světlo, které díky promyšleným kompozicím může vytvořit jedinečnou atmosféru.

 

Výjimečná atmosféra

Atypické tvary střešních oken

 

Architektura využívá a transformuje nevyužitý prostor na komfortní místo pro život. Často se stává, že staré, zapomenuté průmyslové budovy procházejí revitalizací. Použitím střešních oken se tyto postindustriální haly proměňují na nevšední moderní byty nebo veřejné budovy. Střešní okna jsou "živou vodou" pro všechny typy budov.