Co nás odlišuje

Co nás odlišuje

TERMOIZOLACE

 

NIŽŠÍ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ

 

Energeticky úsporná konstrukce

Energeticky úsporná konstrukce

Jednou z nejdůležitějších priorit během projektování střešních oken FAKRO je energetická úspornost.

Speciální konstrukce okna FTT U8 Thermo se součinitelem prostupu tepla Uw=0,58 W/m2K zajišťuje, že je to nejvíce energeticky úsporné střešní okno s jediným zasklením na světě. Tato konstrukce umožňuje zadržet tepelnou energii uvnitř místnosti.

Automatická ventilační klapka V40P použitá ve střešních oknech FAKRO zaručuje přísun optimálního množství čerstvého vzduchu a chrání místnost před vychladnutím. Díky vhodné konstrukci střešních oken FAKRO lze v zimních měsících uspořit značnou část tepelné energie, s čímž souvisí nižší náklady na vytápění.

 

Velké množství přirozeného světla

Velké množství přirozeného světla

Konstrukce střešních oken FAKRO zaručuje optimální prosvětlení interiéru v podkroví.

Speciálně navržené profily rámu a křídla a také ventilační klapka umístěná v horní části rámu okna umožňují přísun velkého množství přirozeného světla.

 

Vyvážená energetická bilance

Vyvážená energetická bilance

Střešní okna jsou nejenom zdrojem světla, ale také pasivního tepla v zimním období. Velkou prosklenou plochou oken FAKRO proniká více přirozeného tepla ze slunečních paprsků, které ohřívají vnitřní prostory dokonce i v zimě. Vhodná konstrukce střešních oken FAKRO zaručuje vyváženou energetickou bilanci z hlediska získávání a ztrát tepelné energie.

 

BEZPEČNOST

 

VYSOKÝ POCIT BEZPEČÍ

 

Zpevněna konstrukce okna - systém topSafe

Zpevněna konstrukce okna - systém topSafe

Střešní okna musí zaručit bezpečnost používání a chránit proti snadnému vstupu do interiéru zvenčí. Patentovaný systém zpevněné konstrukce okna topSafe výrazně zvyšuje odolnost střešních oken proti vloupání a chrání je před otevřením během náhodného šlápnutí na křídlo.

Systém topSafe se skládá z:

  • inovativního systému upevnění speciálně profilovaných pantů,
  • kovového prvku zesilujícího plastový protikus kliky v rámu,
  • kovové lišty ztěžující vypáčení okna pomocí nářadí.

 

III. bezpečnostní třída

III. bezpečnostní třída

Tvrzené sklo a systém topSafe použitý v konstrukci okna zajišťují, že střešní okna FAKRO mají minimálně III. bezpečnostní třídu, která platí pro celé okno včetně skla, podle normy EN 13049. Firma FAKRO jako první nabídla plný sortiment oken s minimálně III. bezpečnostní třídou a tím zavedla nový standard na trhu střešních oken.

 

Ochrana proti vloupání

Ochrana proti vloupání

Odolnost proti vloupání je důležitým aspektem výrobků FAKRO. Standardní okno pro šikmé střechy FTP-V P2 Secure a také okna do plochých střech D_F Secure a D_C Secure splňují evropskou 2. bezpečnostní třídu RC2 dle EN 1627. Navíc okna do plochých střech vynikají nejvyšší třídou odolnosti proti nárazu. Montáž tohoto typu oken výrazně zvyšuje odolnost proti vloupání a provozní bezpečnost budovy.

 

FUNKČNOST

 

POHODLNÁ OBSLUHA

 

Klika v dolní části křídla

Klika v dolní části křídla

Umístění kliky v dolní části křídla zaručuje pohodlnou obsluhu okna a jeho řádnou montáž v souladu s normou DIN 5034-1*. Tato norma určuje výšku 220 cm jako minimální vzdálenost od podlahy, ve které by se měla nacházet horní hrana skla. Při dodržení této normy je klika vždy v dosahu ruky. Vyšší montáž oken umožňuje pohodlný přístup k otevřenému oknu dokonce i vysoké osobě, a to rovněž u oken s kyvnou konstrukcí.

Výhody spodní kliky, jako optimální řešení, ocenili také jiní výrobci a do své nabídky zavedli střešní okna s klikou dole.

* norma platná pro německý trh

 

Automatická ventilační klapka V40P

Automatická ventilační klapka V40P

Vysokou funkčnost v oknech FAKRO přináší také automatická ventilační klapka V40P, která zajišťuje přísun optimálního množství vzduchu. Bezobslužná ventilace v oknech FAKRO zaručuje v podkroví zdravé mikroklima a úsporu tepelné energie. Otevřená ventilační klapka se vyznačuje vysokou vodotěsností i za větru a chrání před pylem a hmyzem zvenčí.

 

Vysoká těsnost okna

Vysoká těsnost okna

Použití dodatečného těsnění a systému navádění křídla zaručuje vysokou těsnost okna. Tento inovativní systém zajišťuje správné polohování křídla v rámu a dobrou práci těsnění při opakovaném otevírání a zavírání křídla. Toto řešení zabraňuje poškození a případnému zablokování křídla a také zjednodušuje montáž okna.

 

Střešní okna FAKRO