Komínové lemování

Komínové lemování GZK

Komínové lemování (oplechování komínu) GZK je systémovým těsnícím lemováním umožňujícím snadno a esteticky utěsnit komín. Speciálně navržené a precizně vyrobené prvky těsně a rychle spojí komín se střešní krytinou. Správně vyprofilované hotové prvky komínového lemování umožňují utěsnit komín ve střeše se sklonem od 15°do 70°. Díky elastickému límci ve spodní části lze lemování použít ve všech typech střešních krytin. Komínové lemování je vyrobeno z vysoce trvanlivého hliníkového plechu (potaženého modifikovaným polyesterem), který je odolný vůči atmosferickým vlivům.

Prodlužující modul GZM

V případě komínů atypické délky se používá dodatečný prodlužující modul GZM. Umožňuje prodloužení délky lemování GZK-AS o 1 m nebo jeho násobky.  Modul GZM lze používat také při univerzálním komínovém lemování GZK-AV, takže jej lze použít i u komínů delších než 180 cm.

 

Komínové lemogávní GZK nabízíme ve dvou verzích.

1. Univerzální komínové lemování GZK- AV
Univerzální komínové lemování (oplechování) GZK-AV umožňuje utěsnit komín s max. šířkou 95 cm a max. délkou 180 cm. Je to možné díky použití regulovatelných částí lemování. Je-li komín menších rozměrů, plech lemování lze snadno přizpůsobit (seříznout) na libovolný rozměr.


2. Pevná komínové lemování GZK-AS
Komínové lemování (oplechování) GZK-AS nabízíme ve dvou šířkách přizpůsobených nejběžnějším rozměrům komínů dostupných na trhu.

Pevné komínové lemování
  • Pevné komínové lemování GZK-AS 38 umožňuje montáž na komínu s šířkou 38 cm. Max. délka komín je 100 cm.
Pevné komínové lemování
  • Pevné komínové lemování GZK-AS 51 umožňuje utěsnit komín s šířkou 51 cm. Max. délka komínu je 100 cm.

Komínové lemování - rozměry V souvislosti s tím, že standardní délka bočního žlabu komínového lemování GZK-AS je 1 m, použití tohoto lemování závisí na reálné délce komínu "a" a úhlu plochy střechy "α" (obr.1). Níže jsou zobrazeny možnosti použití komínového lemování (GZK-AS) v maximálních délkách komínů v nejběžnějších úhlech sklonu střechy. Je-li délka větší než 1 m, používá se přídavný modul GZM. Správně vyprofilované hotové prvky komínového lemování umožňují utěsnit komín ve střeše se sklonem od 15°do 70°. Díky elastickému límci ve spodní části lze lemování použít ve všech typech střešních krytin. Komínové lemování je vyrobeno z vysoce trvanlivého hliníkového plechu (potaženého modifikovaným polyesterem), který je odolný vůči atmosferickým vlivům.

 

Úhel střechy α [º] Skutečná délka komínu a [m] Délka komínu po ploše střechy c [m]
25 0,90 0,99
35 0,80 0,98
45 0,70 0,99
60 0,50 1,00

Šedohnědý odstín RAL 7022 je základní barvou, která je nabízena bez doplatku a která ladí s většinou střešních krytin. Za komínové lemování v barvách RAL 7035, RAL 8019, RAL 9005 se připlácí + 10 %.

Jiné barvy z palety RAL jsou dostupné za poplatek 60 %.

 

Paleta RAL

Ceník

CeníkCeník dostupný v elektronické podobě PDF