Světlovody - pohled

Příslušenství k tubusovým světlovodům

Lemování pro tubusové světlovody SLS, SLZ, SLH

Těsnící lemování umožňuje řádné namontování tubusových světlovodů v ploše střechy. Precizně konstruované zaručují odolné a těsné spojení světlovodů se střešní krytinou. V nabídce FAKRO jsou dostupné tři typy lemování, díky kterým lze tubusové světlovody namontovat ve většině druhů střešních krytin.

 

Těsnící lemování SLS

Těsnící lemování SLS je určeno k použití v plochých střešních krytinách s tloušťkou do 10 mm (2x5 mm), např. asfaltová lepenka, šindele, břidlice.

 

Těsnící lemování SLS

Těsnící lemování SLZ

Těsnící lemování SLZ určené pro profilované střešní krytiny s výškou profilu do 45 mm, např.: taška, profilovaný plech.

 

Těsnící lemování SLZ

 

Těsnící lemování SLH

Těsnící lemování SLH pro vysoce profilované střešní krytiny s výškou profilu do 90 mm, např. taška, vysoce profilovaný plech.

Těsnící lemování SLH

 

Systém pro ploché střechy pro světlovody SLP i SFP

Tubusové světlovody lze použít také v budovách s plochými střechami. Často se stává, že se pod plochou střechou nachází místnosti, ve kterých neexistuje možnost použít standardní svislá nebo střešní okna. V těchto případech je ideálním řešením montáž speciálně konstruovaného systému do plochých střech. K jejich montáží se tehdy využívá speciální montážní sady, která se skládá ze dvou výrobků: osazovacího rámu SFP a lemování SLP. Osazovací rám SFP je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu a zevnitř zateplen polystyrénem.

 

Osazovací rám SFP a těsnící lemování SLP

Tubusové světlovody se velmi často používají u plochých střech. K jejich montáži je nutno použít montážní sadu složenou ze dvou výrobků: osazovacího rámu SFP a lemování SLP.

Osazovcí rám SFP a těsnící lemování SLP

 

Osazovací rám SFP

Osazovací rám SFP je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu a zevnitř zateplen polystyrénem.

Osazovací rám SFP

 

Příslušenství k tubusovým světlovodům

 

Světelný zdroj SLO

 Lampičku SLO je možno použít jako přídavný světelný zdroj k prosvětlení místnosti po setmění. Montuje se dovnitř světlovodu. Příkon žárovky max 40W (E27).

 

 

Světelný zdroj SLO

Sada prodlužující ohebný světlovodný tubus SLM

Součástí sady je: spojovací prstenec, světlovodný tubus délky 120 cm, montážní páska. Je možno objednat světlovodné tubusy různých délek, které jsou násobkem 30 cm (např. 60 cm, 90 cm, 150 cm).

 

Sada prodlužující ohebný světlovodný tubus SLM

Nástavný díl prodlužující délku pevného světlovodného tubusu SRM

Vyroben z hliníku (délka dílu 61 cm), vnitřek je potažen superreflexní vrstvou na bázi stříbra. Tubusový světlovod může být prodloužen až na délku 12 m. Při montáži není nutno zkracovat jednotlivé díly, protože je sestaven na principu teleskopu. Pro získání požadované délky stačí zasunout jeden díl do druhého.

 

Nástavný díl pro pevný světlovodný tubus SRM

Koleno SRK

Koleno SRK pro zalomení světlovodného tubusu v rozsahu 0°-65°. Pro světlovod SRT 550 jako volitelný díl..

 

Koleno SRK

Stabilizační prstenec SLC

Stabilizační prstenec SLC se používá tehdy, je-li ohebný světlovodný tubus delší než 5 m. Vzpěry mají odlehčit světlovodný tubus a zabránit tak nechtěnému odpojení tubusu od lemování světlovodu.

 

 

Stabilizační prstenec SRC

Stabilizační prstenec SRC se používá tehdy, je-li pevný světlovodný tubus delší než 4 m. Odlehčuje světlovodný tubus.