SF_ - tubusový světlovod s plochým zasklením - FAKRO

SF_ s plochým zasklením a ohebným světlovodným tubusem

SF_ - tubusový světlovod s plochým zasklením - FAKROPopis

SF_ s ohebným světlovodným tubusem

SF_-L s ohebným světlovodným tubusem a prosvětlením.

Zajišťuje snadnější používání místnosti umístěné přímo pod místem montáže světlovodu.

Nová konstrukce tubusového světlovodu vyniká:

  • cca o 10 % lepším součinitelem prostupu tepla U oproti světlovodům ve verzi s kopulí,
  • integrovaným lemováním - rychlejší montáž světlovodu.

Tubusový světlovod SF_ se skládá ze: střešní části, světlovodného ohebného tubusu (standardní délka tubusu je 2,1 m), stropního rámu, prizmatického difuzéru a montážní sady.

 

Charakteristika

  • Ohebný světlovodný tubus - Je vyroben z metalizovaného polyestru a vyztužen ocelovým drátem. Tato konstrukce umožňuje vytvořit konstrukčně pevný světlovodný tubus. Díky svým vlastnostem je ideálním řešením pro montáž na krátké vzdálenosti v prostorách se stavebními překážkami, kterým je nutno se vyhnout. Doporučená maximální délka ohebného světlovodného tubusu je 4 m pro průměr 350 mm a 6 m pro průměr 550 mm.
  • Střešní část - Skládá se z hliníkového rámu, do kterého je vlepeno tvrzené sklo tloušťky 4 mm. Do profilu rámu je zevnitř namontován prvek umožňující spojení se světlovodným tubusem. Je vyroben z hliníkového plechu nebo speciálního organického skla (verze s dodatečným prosvětlením půdních prostorů
    -L). Součástí střešní části světlovodu je těsnící lemování. Celek je v šedohnědé barvě RAL 7022, která ladí s běžně dostupnými barvami střešních krytin.
  • Stropní rám - Nový stropní rám je vyroben z organického skla a obsahuje vlepený prvek rozptylující světlo. Krytka je z odolného materiálu mléčné bílé barvy. Stropní díly u světlovodů s plochým zasklením jsou více zakulacené než u světlovodů s kopulí.

 

Průřez tubusového světlovoda SF_:

SF_ - tubusový světlovod s plochým zasklením - FAKRO

Návody

Návody

Montážní návod v elektronické podobě:

Návody Video montážní návody
    Návody Ceníky a katalogy

Fotogalerie