Tubusový světlovod s pevným světlovodným tubusem SRT

Tubusový světlovod s pevným světlovodným tubusem SRT

Světlovod s pevným světlovodným tubusem SRTPopis

Tubusový světlovod SRT se skládá z: kopule, 3dílného světlovodného tubusu SRM 61 cm, kolena SRK*, stropního rámu, difuzéru a montážní sady. Celkem je délka všech dílů světlovodného tubusu rovna 2,1 m (SRT 550 - 1,8 m).

 

Tubusový světlovod SRT plní stejnou funkci jako světlovod SLT - přivádí přirozené světlo dovnitř budovy. Světlovod SRT je vybaven pevným světlovodným tubusem z hliníku uvnitř potaženým superreflexní vrstvou na bázi stříbra, která odráží více než 98 % světla (vnitřek tubusu vypadá jako zrcadlo). Taková konstrukce světlovodného tubusu zajišťuje značně větší množství světla v místnosti. Tubusový světlovod SRT lze použít v každé budově, ale doporučeme jej do speciálních budov, ve kterých se přirozené světlo přenáší na velké vzdálenosti (např. 12 m).

 

Díky přídavnému světelnému zdroji plnícímu funkci lampy lze tubusový světlovod SRT využít také během večera nebo v noci.

 

 

Charakteristika

  • tubusový světlovod se skládá z: kopule, těsnícího lemování, pevného světlovodného tubusu, kolena, prizmatického a průsvitného difuzéru a stropního rámu;
  • reflexní vrstva (využívající čísté stříbro) využitá ve výrobě dílů světlovodného tubusu vyniká jedním z nejvyšších součinitelů odrazovosti - 98 %;
  • přípustná délka světlovodného tubusu může být až 1200 cm (nad 400 cm je nutno použít stabilizační prstenec);
  • speciální těsnící lemování zaručuje těsnou a snadnou montáž;
  • tubusové světlovody lze montovat ve střechách se sklonem 15-60° nebo v plochých střechách;
  • dostupné jsou tři druhy těsních lemování: pro ploché střešní krytiny (s tloušťkou do 10 mm), pro profilované střešní krytiny (s tloušťkou do 45 mm) a pro vysoce profilované střešní krytiny (s výškouprofilu do 90 mm).
  • na díly světlovodného tubusu vč. lemování poskytujeme 5letou záruku.

 

Průřez světlovodu SRT:

 Průřez světlovodu SRT

Návody

Návody

Montážní návod v elektronické podobě:

Návody Video montážní návody
    Návody Ceníky a katalogy

Fotogalerie