Perfektní soulad - markýzy pro fasádní okna

Markýzy pro fasádní okna - Proč je používat?

Kdo by neměl rád slunečné, horké dny. Avšak slunce, tak milé na pláži, může být rovněž nepříjemné. Během horkých dnů proudí do místností sluneční záření, které může způsobit podstatné navýšení teploty nejen v podkroví, ale i v celé budově. Nejlepší ochranou proti horku jsou vnější doplňky (markýza, roleta). Obzvláště důležité je používání vnějších doplňků v místnostech, které jsou silně vystavovány slunečnímu záření z jižní a západní strany.

Markýza (screenová roleta) namontovaná na fasádních oknech má mnoho výhod, jež během horkých dnů výrazně zvyšují komfort bydlení.

Efektivní ochrana před horkem

Markýzy se montují z vnější strany oken, a proto účinně chrání interiéry domů proti přehřátí. Ze zkoušek provedených firmou FAKRO vyplývá, že jsou až 8krát účinnější než běžně používané vnitřní rolety, které obvykle zastíňují ostré sluneční světlo. Markýzy absorbují sluneční paprsky již před zasklením a vyzařují teplo směrem ven, čímž chrání interirér proti nahřívání. To v praxi způsobuje pokles teploty uvnitř místnosti až o 10 °C.

Norma DIN 5034-1 uvádí, že: „Pokud je to možné, místnosti je nutno v letním období chránit proti nahřívání pomocí vnějších clon odrážejících teplo, umístěných před sklem."

Perfektní soulad barev

Hliníkové profily markýz a markýzolet je možné na přání zákazníků nalakovat na libovolnou barvu RAL Classic bez žádných dodatečných nákladů, což umožňuje dokonale sladit výrobky s designem budovy.

Druhy markýz

Výběr markýz

Prodej markýz pro fasádní okna

Zaujala Vás nabídka markýz pro fasádní okna a rádi byste získali podrobnější informace nebo cenovou kalkulaci?

Obraťte se prostřednictvím webu FasádníMarkýzy.cz na firmu Atex Planá s.r.o., která zajišťuje kompletní servis, tj. poradenství, prodej a případnou montáž fasádních markýz FAKRO.

 

 

Charakteristika

 

Markýzy - 8krát účinnější ochrana proti nahřívání než vnitřní clony

 

Účinná ochrana pomocí vnějších doplňků

Vnější doplňky chrání interiér před teplem ze slunečních paprsků. Absorbují sluneční záření již před zasklením a vyzařují teplo směrem ven, čímž zabraňují nahřívání interiéru.

 

Nahřívání interiéru při použití vnitřních doplňků

Sluneční záření procházející zasklením je pohlcováno vnitřní clonou. Transformuje se na dlouhovlnné infračervené (tepelné) záření, tzn. že vnitřní doplněk vyzařuje teplo do místnosti a funguje jako topné těleso. To vede k nežádoucímu nahřívání místností během slunečných, horkých dnů, zejména pak z jižní strany.

 

Úspora energie

ÚSPORA ENERGIE

Markýzy omezují spotřebu energie v klimatizačních jednotkách, čímž zmenšují provozní náklady a snižují emise CO2 do životního prostředí. Stejně tak chrání před ztrátami tepla při nízkých teplotách a zlepšují tepelný koeficient okna až o 16 %. Markýza Solar nespotřebovává energii z elektrické sítě, je napájena akumulátorem, který se nabíjí prostřednictvím solárního panelu.

 

Přísun přirozeného světla

PŘÍSUN PŘIROZENÉHO SVĚTLA

Okna chráněná markýzami umožňují na rozdíl od vnějších rolet přísun přirozeného světla. Markýzy propouštějí dostačující množství světla, a proto není nutné využívat dodatečné osvětlení.

 

Viditelnost a zajištění soukromí

VIDITELNOST A ZAJIŠTĚNÍ SOUKROMÍ

Zatažené markýzy účinně zastiňují interiér. Během dne chrání proti nažádoucím pohledům zvenčí a zajišťují vizuální kontakt s vnějším prostředím. V místnosti je dostatek světla a není nutno svítit, jako např. při zatažených venkovních roletách. Můžete snadno pozorovat okolí a zároveň mít ve dne zaručen pocit soukromí.

 

Zlepšení ergonomie

ZLEPŠENÍ ERGONOMIE

Zatažená markýza zlepšuje ergonomické podmínky pracovního prostředí tím, že umožňuje rovnoměrně rozložit intenzitu světla. Chrání oči před škodlivými účinky odrazů světla a poskytuje očím vizuální komfort, především při práci na počítači nebo při sledování televize.

 

Ochrana proti UV záření

OCHRANA PROTI UV ZÁŘENÍ

Markýza omezuje pronikání UV záření do interiéru a pomáhá tak chránit předměty a materiály uvnitř místnosti před škodlivým UV zářením, které způsobuje jejich stárnutí a vyblednutí.

 

Ochrana proti hmyzu

OCHRANA PROTI HMYZU

Elektrická markýza (VMZ Z-Wave/ Solar/ Electro) a markýza VMZ Zip zatažená na fasádním okně plní kromě ochrany proti horku také funkci sítě proti hmyzu. Umožňuje větrání místnosti a při otevřeném okně zároveň chrání před dotěrným hmyzem.

 

Snadná a rychlá montáž

SNADNÁ A RYCHLÁ MONTÁŽ

Díky použití montážní sady VMX může instalaci markýzy provést jedna osoba. Šetří to čas a snižuje náklady na montáž. Při zakoupení sady VMX dokážete sami namontovat všechny rozměry ručně ovládaných markýz a v případě elektrických, ve verzi Solar a VMZ Zip až do rozměru cca 1,5x1,5 m.