Výlezová okna do plochých střech

Výlezová okna do plochých střech DRC, DRF

Termoizolační výlezová okna DRC a DRF jsou dalšími z řady výrobků FAKRO určených pro ploché střechy. Kromě prosvětlení mají dodatečnou funkci - zajišťují pohodlný a bezpečný výstup na plochou střechu. Použitý speciální systém pantů a funkční systém otevírání umožňují pohodlné otevření křídla až do úhlu 80° (u rozměru 90x120 a 120x120 otevření křídla v úhlu 60°). Plynové písty usnadňují otevírání křídla, udržují křídlo ve stabilní otevřené poloze a chrání jej před náhodným zavřením. Navíc mají výlezová okna zvyšenou provozní bezpečnost díky použití protiskluzových pásek na profilech rámu.

 

Okna jsou dostupná ve verzích:

 • DRC – výlezové okno do plochých střech s kopulí, vybavené zasklením P2, které se charakterizuje velmi dobrými termoizolačními parametry. Kopule může být čirá DRC-C nebo mléčná DRC-M,
 • DRF – výlezové okno do plochých střech bez kopule, vybavené zasklením DU6, které vyniká velmi dobrými teromoizolačními parametry.

Osvědčená konstrukce výlezových oken do plochých střech zaručuje zachování vysokých mechanických parametrů. Díky modernímu designu se zvenčí tato okna neliší od standardních oken do plochých střech a lze k nim použít vnitřní a vnější doplňky určené pro tento typ střešních oken.

 

 

Realizace:

 

 

Charakteristika

 • Rám okna do plochých střech je vyroben z vícekomorových PVC profilů vyplněných termoizolačním materiálem. Díky speciálně navrženým tvarům profilů se okna do plochých střech charakterizují až o 16 % větší plochou prosklení v porovnání s konkurenčními řešeními.
 • Výlezové okno do plochých střech typu C je určeno k použití ve střechách se sklonem 0-15° a výlezové okno typu F ve střechách se sklonem 2-15° (0-15° s použitím montážního rámu XRD/A).
 • Okna je možné osadit na 15 cm vysokém montážním rámu XRD/W, díky kterému je lze zvednout a namontovat např. v zelené střeše. Spojit lze maximálně tři rámy XRD/W.
 • Konstrukce oken umožňuje montáž vnitřních a vnějších doplňků. Vnější markýza chrání místnosti před nahříváním, vnitřní doplňky před ostrým slunečním světlem a mají dekorativní funkci. K výlezovým oknům DR_ lze použít vnitřní doplňky s ručním ovládáním a vnější doplňky ve verzi Solar.
 • Okno DRF lze vyrobit rovněž ve verzi DRF DU8 (Uw=0,69 W/m2K).
 • Záruka: 10 let na okna.

Výlezová okna

 

 • DRC


  DRC-C P2
  • 1,1 W/m²K součinitel Ug 35 dB součinitel Rw 0,93 W/m²K součinitel U 4H-14-33.2T zasklení argon zasklení vyplněné plynem + vnější tvrzené sklo + vnitřní laminované sklo, bezpečnosní třídy P2A třída 4 dle EN 1873:2005 propustnost vzduchu
  výlezové okno do plochých střech s kopulí
 • DRF


  DRF DU6
  • 0,74 W/m²K součinitel Uw 0,5 W/m²K součinitel Ug 38 dB součinitel Rw 6H-18-4HT-18-44.2T, 6H-16-4HT-18-55.2T* zasklení argon zasklení vyplněné plynem + vnější tvrzené sklo + vnitřní laminované sklo, bezpečnosní třídy P2A třída 4 dle EN 14351-1 propustnost vzduchu

  výlezové okno do plochých střech bez kopule

  * skladba zasklení pro rozměr 120x120

Návody a podpora

 Montážní návody:

 Návody k použití: