Vnější doplňky

Markýzy AMZ/C Z-Wave, AMZ/F Solar, AMZ/Z Z-Wave, AMZ/Z Solar

Kontrola průniku světla
Markýzy umožňují regulovat množství a intenzitu světla pronikajícího do interiéru. Díky ním můžeme místnost zastínit dokonce během slunného dne. Ostré sluneční světlo bude odstíněno a v místnosti si můžete užívat příjemné šero. Markýzy navíc chrání před škodlivým působením odrazů, zejména při práci u počítače nebo při sledování televize.

Ochrana před nahříváním interiéru
Nejlepší ochranu proti nepřijemnému horku zajišťuje vnější markýza, která účinně chrání podkroví před nahříváním během horkých letních dnů. Markýza poskytuje až 8krát účinnější ochranu ve srovnání s vnitřní roletou.

Ochrana před UV paprsky
Vnější markýzy omezují pronikání UV záření do místnosti. Do značné míry chrání předměty a materiály v interiéru před vyblednutím nebo zežloutnutím.

Pohodlné ovládání
Elektrické markýzy vybavené modulem Z-Wave jsou ovládány dálkovým ovladačem nebo nástěnným vypínačem, což umožňuje jejich pohodlné ovládání.
 

Konstrukce oken do plochých střech umožňuje použití vnitřních i vnějších doplňků.

S ohledem na rozdíly v konstrukci jednotlivých typů oken do plochých střech jsou dostupné tři druhy markýz. Pro okna typu F a typu G je určena markýza AMZ/F Solar, zatímco pro okna typu C markýza AMZ/C Z-Wave. Markýzy AMZ/Z Z-Wave a AMZ/Z Solar jsou určeny pro okna typu Z.

Markýza absorbuje sluneční záření již před zasklením a emituje teplo směrem ven, proto během horkých slunečných dnů velmi dobře chrání interiér před nahříváním. Chrání až 8x účinněji než zatemňující roleta.

Vnější markýzy AMZ/C Z-Wave

 

 

Charakteristika

 • účinná ochrana před nepříjemným horkem,
 • ochrana před nadměrným slunečním zářením při zachování viditelnosti,
 • zajištění vizuálního komfortu pro oči - markýza chrání před škodlivými účinky odrazů světla, zvláště při práci u počítače,
 • ochrana proti UV záření,
 • zatažená markýza za deště snižuje hluk z padajících kapek,
 • vysoká odolnost proti větru.

Ovládání

 • AMZ/F Solar pro okna do plochých střech typu F a typu G

Komfortní, automatický provoz markýzy - inteligentní systém řídí markýzu v závislosti na intenzitě slunečního svitu. Fotovoltaický panel je vybaven čidlem, které reaguje na sluneční záření. Při velké intenzitě slunečního svitu se markýza automaticky rozvine. Je-li zamračeno, markýza se automaticky svine.

Markýzu lze ovládat v jednom ze tří režimů:

 • automatickém (samočinné rozvinutí a svinutí markýzy v závislosti na intenzitě slunečního svitu),
 • poloautomatickém (samočinné rozvinutí, svinutí pomocí dálkového ovladače),
 • ovládání pomocí dálkového ovladače, který je součástí okna.

Vnější markýzy AMZ/F Solar

Markýzu AMZ/F Solar není nutno připojovat k elektrické síti, protože je napájena ze solárních baterií.

 

 • AMZ/C Z-Wave pro okna do plochých střech typu C
Inovativní systém profilů umožňuje montáž markýzy pod kopulí světlíku. Markýza je ovládána pomocí dálkového ovladače nebo nástěnného vypínače v bezdrátovém systému Z-Wave a napájena z elektrické sítě (přes zdroj 15 V DC). K markýzám AMZ/C Z-Wave, určeným pro okna DXC a DMC, je nutno dokoupit zdroj a ovladač.

 

 • AMZ/Z Z-Wave, AMZ/Z Solar pro okna do plochých střech typu Z

Díky inovativní konstrukci lze markýzy instalovat v prostoru mezi křídlem a skleněným segmentem. Mají lehkou konstrukci a jejich montáž je jednoduchá. Barevnost markýz je přizpůsobena oknům - detaily jsou v bílé barvě a standardně jsou vybaveny bílým materiálem č. 308 s 6% průsvitem. Markýzy je možné vybavit rovněž ostatními druhy dostupných materiálů. Markýza AMZ/Z Solar je napájena z fotovoltaického panelu a může pracovat v automatických režimech; markýza AMZ/Z Z-Wave je napájena z elektrické sítě (přes zdroj 15 V DC). K markýzám AMZ/Z Z-Wave, určeným pro okna DXZ a DMZ, je nutno dokoupit zdroj a ovladač.

Dostupné barvy a materiály

 • AMZ/F Solar, AMZ/C Z-Wave SKUPINA I

Dostupné 2 odstíny (materiál s 10% průsvitem).

Efekt 10% průsvitu

 

 • AMZ/F Solar, AMZ/C Z-Wave SKUPINA II

Dostupný 1 odstín (materiál s 1% průsvitem).

Efekt 1% průsvitu

 

 • AMZ/Z Z-Wave, AMZ/Z Solar SKUPINA III

Dostupný 1 odstín (materiál s 6% průsvitem).

Efekt 60% průsvitu

 

 

Barvy látek markýz - I. cenová skupina

Barvy látek markýz - II. cenová skupina

Barvy látek markýz - III. cenová skupina

Barvy vzorků se mohou lišit od skutečných barev materiálů.

Návody a podpora