Okno do plochých střech s pochozím sklem DXW

Okno do plochých střech DXW s pochozím sklem

Moderní materiály a neustále se měnící technologie ve stavebnictví umožňují stavět budovy s plochými střechami.

V tomto typu architektury se často stává, že uvnitř budovy jsou místnosti, ve kterých nelze použít standardní fasádní okna. V každé místnosti by měl být zdroj přirozeného světla, aby se v ní člověk cítil komfortně. Ideálním řešením pro tyto případy je montáž speciálně navržených výrobků do plochých střech.

 

Speciální konstrukce okna do plochých střech DXW se zvýšenou nosností a sklo s protiskluzovým povrchem umožňují bezpečnou chůzi po okně. Díky vyrovnání povrchu okna DXW do roviny terasy a použití skla s protiskluzovým povrchem lze vytvořit bezpečný prostor pro pohyb po terase, aniž bychom narušili její vzhled. Proto jsou okna DXW vynikajícím řešením pro střešní terasy nebo zelené střechy, které umožňuje vytvořit dokonale rovnou plochu střechy se zachováním vlastností střešních oken.

Protiskluzový povrch

 

Iconic Awards 2018

 

Firma FAKRO obdržela prestižní ocenění „ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture - Best of Best" za inovativní okno do plochých střech DXW s pochozím sklem.

 Článek
 

 

Charakteristika 

KONSTRUKCE

 • Rám okna do plochých střech je vyroben z vícekomorových PVC profilů částečně vyrobených z recyklátu. Vnitřní povrch rámu je bílý. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny profily, je odolný vůči působení kyselin, charakterizuje se malou nasákavostí vlhkosti, proto lze okno namontovat do každé místnosti.
 • Vnitřek profilů je vyplněn termoizolačním materiálem, což navíc zlepšuje parametry výrobku. Dodatečné přítlačné profily rámu usnaďnují spojení okna se střešní krytinou. V oknech je použité bezpečnostní energeticky úsporné trojsklo se součinitelem prostupu tepla Ug=0,5 W/m2K.

Konstrukce

FUNKČNOST

 • Díky speciální zpevněné konstrukci a protiskluzové úpravě je možné se po okně volně pohybovat. Toto řešení má velký význam pro užitkové terasy/ střechy, kde okno zarovnané s povrchem střechy umožňuje nejenom bezpečný a pohodlný pohyb po terase/ střeše/ okně, ale zároveň nenarušuje celkový vzhled střechy.
 • Optimalizovaná konstrukce okna do plochých střech umožňuje montáž vnitřních doplňků.
 • Okno je vybaveno přítlačnými profily, které usnadňují provedení těsného spojení okna se střešní krytinou.
 • Úkolem okna je zajistit přísun přirozeného světla do interiérů pod plochou střechou.
 • Okno je možné osadit na 15 cm vysokém montážním rámu XRD/W, díky kterému jej lze zvednout a namontovat např. v zelené střeše. Spojit lze maximálně tři rámy XRD/W.

BEZPEČNOST

Díky zpevněné konstrukci, protiskluzovému povrchu a bezpečnostnímu zasklení s vnějším laminovaným sklem je okno DXW natolik bezpečným výrobkem, že umožňuje volný pohyb po celém jeho povrchu.

ÚSPORNOST

 • Okna do plochých střech byla navržena tak, aby maximálně omezila tepelné ztráty v místnosti.
 • Vnitřek profilů je vyplněn termoizolačním materiálem, který dodatečně zlepšuje termoizolační parametry výrobku.
 • Okno DXW je dostupné s energeticky úsporným trojsklem se součinitelem Ug=0,5 W/m2K.

 

 • DXW


  DXW DW6
  • 0,70 W/m²K součinitel Uw 0,5 W/m²K součinitel Ug 888.44(1xESG,2xTVG)-16-4HT-18-66.2T zasklení argon zasklení vyplněné plynem + vnější tvrzené sklo + vnitřní laminované sklo, bezpečnosní třídy P2A třída 4 dle EN 14351-1 propustnost vzduchu

  neotevíratelné

Fotogalerie

Návody a podpora

 Montážní návody:

 Návody k použití: