Servisní služby FAKRO

Otázky a odpovědi - servis


Střešní okna se vybírají v závislosti na:

  • ploše prosklení a druhu místnosti
  • sklonu střechy
  • roztečí krokví

K volbě rozměru a počtu oken lze využít naši kalkulačku.Dobór okna dachowego

 


Doporučovaná výška montáže oken FAKRO je 120 cm měřeno od podlahy. Je ovšem nutno pamatovat na to, že čím výše od podlahy bude okno namontováno, tím lépe prosvětlí místnost.  Proto jsou okna FAKRO vybavena klikou v dolní částí křídla, aby bylo možno okno pohodlně ovládat.


V místnostech s periodickým výskytem vlhkosti vzduchu (kuchyně, koupelny) je vhodné použít dřevěná střešní okna s polyuretanovým lakem nebo plastová střešní okna z vícekomorových PVC profilů. Tato okna mají zvýšenou odolnost proti vlhkosti.


Nezbytným prvkem spojujícím okno se střešní krytinou je těsnící lemování. Precizně vyprojektované systémové komponenty lemování umožňují trvalé a těsné spojení s krytinou.


Všechny doplňky pro střešní okna FAKRO (vnější i vnitřní) lze montovat teprve po finálních pracích v podkroví, není nutno montáž provést zároveň se střešními okny.


Informace o typu a rozměru okna jsou uvedeny na identifikačním štítku, který je umístěn v pravém horním rohu křídla. Tento šítek usnadňuje identifikaci výrobku - nejen typ a rozměr okna, ale také výrobní číslo, které umožňuje určitě např. datum výroby okna.


Záruční list je dostupný na webové stránce FAKRO.

Pro co nejdelší bezchybné fungování oken je třeba jednou za čas provést jejich údržbu.
  • jednou za několik let promazat panty vazelínou,
  • přelakovat okna akrylátovým lakem jednou za 2-5 let v závislosti na provozních podmínkách,
  • jednou ročně se pro zajištění řádného odtoku dešťové vody doporučuje odstranit z těsnícího lemování listí a jiné nečistoty.
Lakierowanie okien dachowych Smarowanie zawiasów w oknach dachowych Usuwanie liści z kołnierza