Servisní služby FAKRO

Otázky a odpovědi - servis


Výběr střešních oken závisí na:

  • ploše prosklení a typu místnosti,
  • sklonu střechy,
  • roztečí krokví.

Při volbě velikosti a množství oken je možné využít naši kalkulačku.Výběr střešního okna

 


Doporučená montážní výška střešních oken FAKRO je 120 cm od úrovně podlahy. Je však třeba si uvědomit, že čím výše nad podlahou bude okno namontováno, tím lépe prosvětlí místnost. Proto jsou okna FAKRO vybavena klikou v dolní částí křídla pro jejich pohodlné ovládání.

 


V místnostech s periodicky zvýšenou vlhkostí vzduchu, jako jsou např. kuchyně nebo koupelny, je vhodné použít dřevěná střešní okna s polyuretanovým lakem nebo plastová střešní okna z vícekomorových PVC profilů. Tato okna mají zvýšenou odolnost proti vlhkosti.

 


Nezbytným prvkem zajišťujícím spojení okna se střešní krytinou je těsnicí lemování. Jedná se o precizně navržené systémové komponenty, které umožňují trvalé a těsné spojení okna s povrchem střechy.

 


Všechny doplňky určené pro střešní okna FAKRO (jak vnější, tak i vnitřní) je možné montovat po finálních pracích v podkroví, není nutné instalovat je společně s okny.

 


Informace o typu a velikosti okna jsou uvedeny na identifikačním (typovém) štítku, který je umístěn v pravém horním rohu křídla. Tento štítek usnadňuje identifikaci výrobku - nejen typ a rozměr okna, ale také výrobní číslo, které umožňuje určit např. datum výroby okna.

 


Záruční listy k výrobkům FAKRO jsou k dispozici v elektronické podobě zde.

 


Pro co nejdelší bezproblémové užívání střešních oken je nutno pravidelně provádět jejich údržbu:

  • každých pár let promazat panty vazelínou,
  • přelakovat okna akrylátovým lakem jednou za 2 - 5 let v závislosti na provozních podmínkách,
  • pro zajištění řádného odtoku dešťové vody se jednou ročně doporučuje odstranit listí a jiné nečistoty z těsnicího lemování.

Lakování okna

Promazání pantů

Čištění lemování