Nový pasivní rodinný dům

Pasivní rodinný dům situovaný v belgickém Sint-Pieters-Leeuw má kompaktní strukturu, která je charakteristická pro tento druh staveb. Vnější plášť díky tmavě zbarvenému povrchu fasády a oddělené kovové konstrukci zabraňuje tepelným ztrátám a funguje jako katalyzátor tepla.

Funkci tepelné izolace zajišťují vícevrstvé panely, které jsou běžně používané v průmyslových budovách. Vnitřní klima a ventilace jsou řízeny automaticky a kromě tepelné energie akumulované v materiálech (která se v noci postupně uvolňuje) není v domě žádný jiný zdroj tepla. Budova navzdory své moderní podobě hladce zapadá do okolní krajiny.

Pasivní rodinný dům

 
V souladu se standardy pasivních staveb je celá severní fasáda uzavřena, na rozdíl od prosklené jižní a západní fasády. Použité zasklení má chránit budovu před nadměrným nárůstem tepla a intenzivním slunečním zářením. Přímo pod budovou se nachází podzemní garáž. Toto neobvyklé řešení u rodinných domů šetří místo na pozemku. Ve střešním plášti byla použita super energeticky úsporná střešní okna FAKRO FTT U6. V souladu s převládajícími současnými trendy dominuje v interiéru minimalismus a bílá barva, místnosti jsou vysoké, dobře prosvětlené a také nadmíru prostorné.

 

 Informace o výrobku