Eklektická stylizace na kalifornském pobřeží

Zajímavá forma a skvělá poloha na pobřeží představovaly velký potenciál pro starý dům v Bolinas v Kalifornii, který však byl v žalostném stavu, se zanedbanou zahradou kolem něj. Investor, který plánoval toto místo renovovat, chtěl vytvořit prostor pro odpočinek s využitím přírodních materiálů. V nejvyšším patře použil střešní okna FAKRO, která mu umožnila znovu objevit úžasný výhled na oceán.

 

Výhled na Pacifik skrz balkonová okna

Kreativita a šetrnost

Majitelé si sami vybrali materiál pro dokončení domu a jejich cílem bylo co nejvíce vytěžit a využít hmotu ze staré budovy a také materiál získaný recyklací. Proto to specifické a různorodé obložení vnitřních stěn a akátová deska v centrálně umístěné kuchyňské části, která si zaslouží zvláštní pozornost. Architektka Alethea Patton pomohla přizpůsobit otevřený prostor potřebám rodiny. Vedle kuchyně se nachází prostorná jídelna a stejně velká komunikační část, ve které je strop pokrytý mozaikou, vytvořenou rovněž z recyklovaného dřeva. Díky výšce budovy si lze z horního patra vychutnat nádherný a ohromující výhled na Tichý oceán. Ve výšce druhého patra byl přistavěn balkon a na něm byla umístěna sauna. Fasáda byla vyrobena z opalovaného cedrového dřeva, kvůli zvýšení její životnosti a odolnosti vůči škůdcům.

 

Nové možnosti

Všechny nové materiály, použité na stavbě, byly vybrány s ohledem na jejich energetickou účinnost a trvanlivost. Velmi důležitým prvkem domu se stala balkonová okna FGH-V Galeria firmy FAKRO, umístěná v jeho západní části. Jejich inovativní konstrukce umožňuje přeměnit uzavřenou střechu ložnice na balkon a otevřít místnost směrem k oceánu. Po otevření oken získají obyvatelé domu další prostor v podkroví a také možnost načerpat mořský vzduch a těšit se skvělým výhledem.

 

Ideální přizpůsobení

"Když jsme na internetu narazili na balkonová okna FAKRO, vypadalo to příliš dobře, než aby to byla pravda. Jako by byla stvořena právě pro tento dům. Bylo nutno dovést je z Evropy, z Polska, a přepravit je přes celé Spojené státy až na západní pobřeží. Ale když dorazila, tak jsme věděli, že stálo za to na ně čekat. Kvalita je obdivuhodná a je vidět, že nám vydrží po mnoho let." - komentoval majitel domu.

Balkonová okna Galeria jsou nejen velmi praktickým. ale také výjimečně estetickým řešením. Během zavírání okna se boční zábradlí zasouvá pod oplechování okna a nad úrovní střechy není vidět, tudíž nenarušuje celkový vzhled střechy a je chráněno před případným poškozením a znečištěním.

V současné době je tento originální dům pronajímaný a těší se velké oblibě. Turisté, kteří v něm tráví čas, když jsou v okolí San Francisca, jej vřele doporučují k pobytu a jsou nadšení z jedinečného výhledu na oceán.

 

 Informace o výrobku