Těsnicí lemování

Lemování s dodatečnou termoizolací EHV-AT Thermo, EHN-AT Thermo

Popis

Lemování s dodatečnou termoizolací EHV-AT Thermo, EHN-AT ThermoNové univerzální těsnící lemování EH_-AT Thermo s dodatečnou termoizolací je výborným systémovým řešením zaručujícím těsné a „zateplené” spojení okna se střešní krytinou. Těsnící lemování EH_-AT Thermo umožňuje zateplení střešních oken nad úrovní latí. Uvnitř je k němu přilepený elastický zateplovací materiál, který těsně přiléhá k okennímu rámu, takže vznikne termoizolační rám. Termoizolační materiál je charakterizován velmi dobrými tepelnými parametry (velmi dobrý součinitel λ). Pod úrovní latí je okno zateplované přírodní ovčí vlnou, která je součástí jiného výrobku, a to zateplovací sady XDP. Lemování Thermo tepelně izoluje okno a významně zlepšuje součinitel prostupu tepla dokonce až o 15 % v závislosti na typu okna. Omezuje riziko vzniku eventuálních tepelných mostů a tepelných ztrát.

Těsnící lemování EH_-AT Thermo lze použít u všech střešních oken - dřevěných i plastových. Lemování Thermo je standardně určeno pro montáž samostatného okna. Je dostupné také v modulové verzi pro vodorovné, svislé a blokové sestavy oken. Montuje se v hloubce V (0) ve střechách se sklonem 15° až 90°

Průřez lemování s termoizolacíPrůřez lemováním se zateplovacím materiálem

Těsnící lemování Thermo jsou univerzální a mohou být použity ke spojování se všemi druhy střešních krytin: EHV-AT Thermo pro střešní krytinu s výškou profilu do 90 mm a EHN-AT Thermo pro střešní krytinu s výškou do 120 mm. 

 

Konstrukce lemování

Těsnící lemování EH_-AT Thermo je univerzální a lze ho použít ke spojení s většinou střešních krytin. Lemování je o 22 mm širší než standardní verze a skládá se ze 4 základních částí (spodní, dvě boční, horní) s přilepeným zateplovacím materiálem. Sada také obsahuje dostatečně široké boční profily kryjící střešní okno. Spodní část lemování je vybavena dlouhou a širokou manžetou. Zespod má přilepenou plastickou hmotu, která zajišťuje spojení lemování se střešní krytinou. Na lemování jsou upevněny těsnící klíny zajišťující ochranu před navátím listí, prachu a sněhu. Součástí je i drážka pro odvod vody, který má za úkol odvádět kondenzát mimo okno.

 

Schéma lemování s dodatečnou termoizolací EHV-AT Thermo, EHN-AT Thermo

Prvky lemování

1 — horní část lemování se zateplovacím materiálem
2 — spodní část lemování se zateplovacím materiálem
3 — boční části lemování se zaptelovacím materiálem a těsnícími klíny
4 — drážka pro odvod vody
5 — háčky
6 — profil podpírající tašku

Příplatky za lemování v mědi a titanzinku

Lemování v mědi

příplatek za lemování v mědi je 210 %

Lemování v titanzinku

příplatek za lemování v titanzinku je 170 %

Ceník

CeníkCeník dostupný v elektronické podobě PDF       

 

 

 

Návody

Návody

Montážní návody v elektronické podobě:

Návody Video montážní návody
    Návody Ceníky a katalogy