Těsnicí lemování

Těsnící lemování ESV DUO, EZV-A DUO

Popis

Těsnící lemování ESV DUO, EZV-A DUOTěsnící lemování DUO je speciální řešení umožňující vodorovné spojení dvou střešních oken s využitím pomocné krokve XR_. Lemování E_V 18 DUO umožňuje montáž oken v minimální vzdálenosti mezi okny (18 mm) ve vodorovné sestavě s použitím pomocné krokve XR_18. V případě použití vnějších rolet je nutno použít lemování E_V 40 DUO, ve kterém je vzdálenost mezi okny 40 mm. Ke spojení oken vevnitř se používá pomocná krokev XR_40.
Těsnící lemování DUO má v horní a spodní části jednu společnou část spojující dva okna – všechny prvky tvoří jeden celek. Dostupná jsou lemování do plochých střešních krytin ESV DUO a také do profilovaných střešních krytin EZV-A DUO.
Nabízíme také pomocnou krokev XR_ umožňující montáž oken ve vzdálenosti 100 mm. V této sestavě se používá standardní, modulovy systém pro sestavy, který se skládá  např. z KSV-1 a KSV-3 nebo KZV-P-1 a KZP-P-3. Výběr závisí na použitém druhu střešní krytiny.

 

 

Konstrukce lemování

Lemování se skládá ze čtyř základních částí (samostatný spodní díl spojující dva okna, dvě boční části a samostatný horní díl k oběma oknům). Spodní část lemování je ukončena elastickou manžetou, vybavena plastickou lepící hmotou umožňující přilepení lemování ke střešní krytině, což zaručuje těsnost spojení. Lemování EZV DUO má z výroby připevněné těsnící klíny zaručující ochranu před navátím pylu, listí a sněhu. Navíc je vybaveno drážkou pro odvod vody sloužící k odvodu vody z fólie vstupního krytí mimo okno.

 

 

Schéma těsnícího lemování ESV DUO, EZV-A DUO

 Prvky lemování


1 – horní část lemování k sestavě
2 – spodní část lemování k sestavě s elastickou manžetou
3 – boční části lemování k sestavě s těsnícími klíny
4 – drážka pro odvod vody
5 – profil spojující okna
6 – profil podpírající tašku

Příplatky za lemování v mědi a titanzinku

Lemování v mědi

příplatek za lemování v mědi je 210 %

Lemování v titanzinku

příplatek za lemování v titanzinku je 170 %

Ceník

Každá objednávka je realizována individuálně.